Land Art Festiwal – święto sztuki w plenerze

Już 6 lipca rozpocznie się siódma edycja Land Art Festiwal. To impreza, która od 7 lat wędruje po miejscach szczególnie cennych na mapie Lubelszczyzny, ale nie stanowiących centrów gospodarczych czy kulturalnych.

Proj. Jarosław Lustych, fot, Robert Lesiuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Proj. Jarosław Lustych, fot, Robert Lesiuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od 2015 roku miejscem realizacji nowych przestrzeni artystycznych jest Podlaski Przełom Bugu. Jest to region o unikatowych wartościach przyrodniczych, naturalnych i kulturowych Polski Wschodniej. Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest Droga. Podczas 10 dniowej rezydencji każdy z zaproszonych artystów formalnie i artystycznie odniesie się do tego tematu. Powstaną instalacje, filmy, projekty fotograficzne, materiały dokumentalne.

Zaproszeni artyści to m.in. Robert Kuśmirowski, Donald Buglass (NZ) Sergii Radkevych (UA), Artur Trojanowski, Vlodko Kaufman (UA), Grzegorz Borkowski, Lorenzo Palmeri (I), Ralf Withaus (DE), Janusz Bałdyga, Vladimir Topij (UA), Tomasz Sikora. Festiwalowi będzie towarzyszyć Mały Land Art – artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości.

Program i więcej informacji o festiwalu można znaleźć w artykule 7. Land Art Festiwal w serwisie Wydarzenia.o.pl

7. Land Art Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

7. Land Art Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

7. Land Art Festiwal
Organizator: Fundacja Latająca Ryba
Kuratorzy: Barbara Luszawska, Jarosław Koziara
Od 6 do 15 lipca 2017 roku
Podlaski Przełom Bugu

Dodaj komentarz