Terytoria – Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych

W najbliższy weekend Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu zaprasza na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria.

Terytoria – 2. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych i Przestrzennych: Rzeka Wisła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Terytoria – 2. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych i Przestrzennych: Rzeka Wisła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł odwołuje się do terytorium wspólnotowego, rozumianego jako przestrzeń mentalna, czyli wypełniona emocjami i wspomnieniami, sensami i znaczeniami. Jest to również przestrzeń nasycona osobistymi i zbiorowymi miejscami pamięci, utrwalającymi związek wspólnoty wyobrażeń z terytorium wspólnego zamieszkiwania i tożsamego dziedzictwa.

Tematyka tegorocznego festiwalu nawiązuje do obchodów Roku Rzeki Wisły, a w szczególności do przestrzeni rzeki rozumianej zarówno w ujęciu przyrodniczym, jak i społecznym (kulturowym). W ciągu trzech dni wystąpi 11 artystów z Polski, Niemiec, Islandii i Ukrainy.

Na festiwalu wystąpią: Astrid Brünner (Niemcy), Anna Eyjólfsdóttir (Islandia), Sandro Garibashvili (Ukraina), Peter Alexander Grodzki (Niemcy), Dawid Paweł Lewandowski (Polska), Mikołaj Makiłła (Polska), Iurii Shtaida (Ukraina), Ragnhildur Stefansdottir (Islandia), Victoriia Teletien (Ukraina), Ragnhildur Weisshappel (Islandia), Konstantin Zorkin (Ukraina)

Terytoria – Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych: Rzeka Wisła
Kurator: Wacław Kuczma
Współpraca: Renata Sargalska, Mateusz Kozieradzki, Mikołaj Makiłła
Od 7 do 9 lipca 2017 roku
Bulwar Filadelfijski w Toruniu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR