• 2017-07-05

Something Must Break – nowy projekt muzyczny w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

Artur Rojek i Małopolski Ogród Sztuki zachęcają do poszerzania horyzontów muzycznych. Jesienią tego roku pod hasłem „Something Must Break” w Krakowie rusza nowy cykl koncertów. Na dobry początek przedstawiciele alternatywnej sceny zza oceanu: Priests, Mount Eerie oraz Cities Aviv.

Something Must Break (źródło: materiały prasowe organizatora)

Something Must Break (źródło: materiały prasowe organizatora)

Something Must Break. Coś musi się przełamać, zmienić, zniszczyć. Tytuł piosenki Joy Division posiada dla Artura Rojka szczególne znaczenie:

Gdzieś zewnętrznie zawsze tak działałem. Wiele sytuacji w moim życiu zawodowym potoczyło się właśnie w taki sposób, w imię burzenia czegoś, odrzucania zastanych rzeczy, idei tego, iż trzeba coś zburzyć, aby można było wybudować coś nowego.

Jako pierwsza wystąpi postpunkowa sensacja z Waszyngtonu – Priests. Z charyzmatyczną Katie Alice Greer na wokalu. W styczniu kwartet wydał debiutancki album o przewrotnym tytule Nothing Feels Natural. Pokazał i fanom i krytykom, iż brudne, gitarowe brzmienie nie wyklucza iście jazzowych poszukiwań rytmicznych.

Drugim z zapowiedzianych wykonawców jest osobowość amerykańskiej alternatywy – pochodzący również z Waszyngtonu – Phil Elverum. Dał się poznać jako lider formacji The Microphones, ale w Krakowie wystąpi w ramach innego projektu – Mount Eerie. Pod tym szyldem nagrał już osiem przełamujących konwencje muzyczne płyt.

Trzecim wykonawcą, pochodzący z Memphis Gavin Mays alias Cities Aviv, to jedna z ciekawszych postaci alternatywnego hip-hopu. W swoich nagraniach nawiązuje zarówno do muzyki soul, jak i nowej fali, industrialu czy IDM.

Terminy koncertów:

  • Priests – 14 października
  • Mount Eerie – 3 listopada
  • Cities Aviv – 1 grudnia

Something Must Break
Start: 14 października 2017 roku
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR