Nasze dziedzictwo

W lipcu i sierpniu niekonwencjonalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego Nasze dziedzictwo zagości w Krakowie. Pierwsze prace można było oglądać w maju i czerwcu przy głównych drogach kraju – na trasach wjazdowych z Bydgoszczy, Inowrocławia, Warszawy i Łodzi.

Galeria Rusz, „Nasze dziedzictwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Rusz, „Nasze dziedzictwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nasze dziedzictwo to niezwykła wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego, zainspirowana 20. rocznicą wpisania średniowiecznego zespołu miejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Prace w lipcu i sierpniu będzie można zobaczyć w Krakowie, na bilbordach i citylightach (umieszczonych w wiatach przystankowych).

 

Inspiracją do stworzenia prac stała się dla artystów 20. rocznica wpisania toruńskiej Starówki na Listę UNESCO.

Toruń jest jednym z czterech polskich miast, prócz Krakowa, Warszawy i Zamościa, które mogą poszczycić się tym wyróżnieniem. Dziedzictwo UNESCO to skarby ludzkości, które pozostawiły nam poprzednie pokolenia, a które my teraz chronimy. Rodzi się pytanie: jakie skarby my, ludzie współcześni pozostawimy przyszłym pokoleniom? I za co ci, którzy przyjdą po nas będą nas cenić? – mówi Rafał Góralski. – Musimy zdać sobie sprawę, że nasze działania mają konsekwencje – albo pozostawimy po sobie coś cennego i pięknego albo coś bezwartościowego. Wybór należy do nas.

Galeria Rusz. Nasze dziedzictwo
Lipiec i sierpień 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR