• 2017-07-05

Startuje Letnia Scena Sfery

7 lipca na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA II zostanie zainaugurowana VIII edycja Letniej Sceny Sfery. Festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz aktywności mieszkańców Bielska i regionu oraz odwiedzających latem Podbeskidzie turystów.

VIII Letnia Scena Sfery (źródło: materiały prasowe)

VIII Letnia Scena Sfery (źródło: materiały prasowe)

Tegoroczną edycję, 7 lipca, rozpocznie popowa piosenkarka Sarsa. Tydzień później na scenie wystąpi niepowtarzalna Kapela Hanki Wójciak, która w folkowo – popowym stylu zabierze słuchaczy w orientalne i celtyckie rejony muzyki, połączone z polskimi motywami ludowymi. Lipiec zakończ występ popowo-rockowych artystów z Lumines (21 lipca) oraz niezwykły muzyczny romanse L.U.C z Rebel Babel, która stanowi platformę̨ spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy.

Sierpień rozpocznie się od latynoskich rytmów, dobrze znanych z poprzednich edycji – Reya Ceballo & Tripulacion Cubana (04 sierpnia). Następnie w rytmie reggae swoją najnowszą płytę na Letniej Scenie Sfery będzie promował Mesajah (11 sierpnia), znany m.in. z duetów z Kamilem Bednarkiem. W połowie sierpnia do Bielska-Białej zawita Juliusz Kamil – finalista The Voice of Poland, The Voice of Switzerland i Must Be The Music – Tylko Muzyka. Na zakończenie wakacji 25 sierpnia Galeria SFERA zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

VIII Letnia Scena Sfery
Od 7 lipca do 25 sierpnia 2017 roku
Galeria SFERA II w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz