Druga odsłona wystawy Czas przyszły niedokonany

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach zaprasza na wydarzenia towarzyszące – wystawę pt. Czas przyszły niedokonany.

„Czas przyszły niedokonany” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czas przyszły niedokonany” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystyczne wizje świata, który powstał już w erze (post) przemysłowej. Wizja zmiany, która nadchodzi lub jest w trakcie realizacji. Trudny do uchwycenia moment przejścia ze świata, którym rządziły twarde reguły przemysłu do rzeczywistości, która poszukuje na nowo swojej tożsamości. Artyści zaproszeni do wystawy pokazują co się może zdarzyć kiedy nadejdzie przyszłość i w różnorodny i metaforyczny sposób próbują odpowiedzieć na pytanie: co dalej?

Szymon Kobylarz zbudował statek kosmiczny. Krakowska grupa Potencja obiecujący malarze surrealiści pokazują film. Wilhelm Sasnal odkrywa mroki przyszłości. Dominika Kowynia zastanawia się jak będzie wyglądać religia w przyszłości, a młodzi zdolni projektanci specjalizujący się w rozszerzonej rzeczywistości: Kacper Mutke i Małgorzata Pawińska zaproszą nas do interaktywnej zabawy. A to nie cała lista zaproszonych artystów. Te 14 prac można będzie zobaczyć i usłyszeć w takim zestawieniu tylko na 12 edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Artyści: Piotr Ceglarek, Jan Dybała, Grzegorz Hańderek, Anna Kopaczewska, Paweł Szeibel, Szymon Kobylarz, Dominika Kowynia, Kacper Mutke,Małgorzata Pawińska, Artur Oleś, Zespół Filmowy POTENCJA (Cyryl Polaczek, Karolina Jabłońska, Tomek Kręcicki), Dominik Ritszel , Wilhelm Sasnal, Szymon Szewczyk, Andrzej Tobis, Piotr Urbaniec, Erwina Ziomkowska.

Czas przyszły niedokonany
Kurator: Adrian Chorębała
Od 6 do 8 lipca 2017 roku
Górny Hol Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach

Dodaj komentarz