Barszalona stolica Kataloni

Barszalona to debiutancka powieść Agi Sarzyńskiej, obieżyświatki, która dwanaście lat temu rzuciła pracę w korporacji i wyjechała z Polski. Mieszkała w Kenii, Tajlandii, Wietnamie i Indiach, a w 2010 roku osiadła w Barcelonie. Premiera już dziś!

Aga Sarzyńska, „Barszalona” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Aga Sarzyńska, „Barszalona” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Aga Sarzyńska portretuje taką stolicę Katalonii, jakiej nie da się znaleźć w przewodnikach. Barszalona jest przekorna, pikantna i błyskotliwa jak filmy Pedra Almodóvara.

Matylda, główna bohaterka książki, zarabia na życie, ucząc angielskiego. Mieszka w Ravalu, kolorowej, cieszącej się złą reputacją dzielnicy Barcelony. Prawie połowa mieszkańców Ravalu to imigranci: od Pakistańczyków przez Filipińczyków i Marokańczyków, na przybyszach z Europy Środkowo-Wschodniej kończąc. Ci, którzy nigdy tu nie mieszkali, uważają to miejsce za brudne i niebezpieczne.

Ale Matyldę osobliwe międzynarodowe towarzystwo, pełne życiowych rozbitków, przyciąga i fascynuje. Nie robi na niej wrażenia zła sława tego miejsca ani to, że co rano budzą ją kłócące się pod oknem prostytutki.

Aga Sarzyńska, Barszalona
Premiera: 5 lipca 2017 roku
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz