• 2017-07-04

FETA na ulicach Gdańska

Od 13 do 16 lipca w Gdańsku potrwa XXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W ciągu tych 4 dni odbędzie się blisko 60 pokazów spektakli, a Gdańsk przez ten czas będzie gościć ponad 20 teatrów z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec oraz Czech.

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA (źródło: materiały prasowe organizatora)

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy, a także parady. Pojawi się sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do wzruszeń i refleksji. Słowem, publiczność może liczyć na duże emocje. Ponadto organizatorzy przewidzieli także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnie liczne rodziny.

Program festiwalu został skonstruowany tak, aby dać widzom możliwość obejrzenia wszystkich spektakli. Większość z nich zostanie kilkakrotnie powtórzona. Wybrane przedstawienia zmienią swoją lokalizację i będzie można je zobaczyć zarówno na Starym Przedmieściu, jak i na Dolnym Mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w trakcie festiwalu będzie bezpłatny.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie plenerowa wystawa FOTO FETA, które zawiśnie na płocie gdańskiej ASP przy Placu Wałowym, prezentująca zwycięskie zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej edycji.

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
Od 13 do 16 lipca 2017 roku
Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, „Plama” Gdański Archipelag Kultury
Gdańsk, Stare Przedmieście i Dolne Miasto

Dodaj komentarz