• 2017-07-04

Wakacje z warsztatami filmowymi

Wakacje to we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych czas, w którym podwoje instytucji otwierane są dla dzieci i młodzieży. Jak co roku przygotowane zostały dla nich atrakcyjne warsztaty związane z filmem i nowymi technologiami.

Warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas tegorocznych wakacji w Centrum Technologii Audiowizualnych, dzieci i młodzież spędzający lato w mieście mogą uczyć się, zdobywać nowe umiejętności i przede wszystkim dobrze się bawić na różnego rodzaju zajęciach. W ofercie jest kilka propozycji, a każda z nich pozwala nie tylko kreatywnie spędzić czas, ale również rozwijać wyobraźnię, pasje i zainteresowania.

Warsztaty Dźwięk w filmie (17–20 lipca) to propozycja dla młodych miłośników kina, którzy ciekawi są jak powstaje ścieżka dźwiękowa do filmu. Uczestnicy (wiek: 10–13 lat) dowiedzą się na czym polega praca dźwiękowca na planie filmowym oraz będą mieli niepowtarzalną okazję nagrywać dialogi i tworzyć efekty w profesjonalnym studiu dźwiękowym. Entuzjastów animacji mogą wziąć udział w zajęciach z animacji poklatkowej (10–13 lipca), podczas których ich uczestnicy (wiek: 8–11 lat) stworzą krótkie formy filmowe inspirowane motywami z bajek i baśni.

W sierpniu realizowane będą warsztaty scenariuszowo-filmowe (21–24 sierpnia), dzięki którym młodzież będzie miała możliwość zdobycia praktycznych umiejętności na każdym etapie realizacji filmowej – od scenariusza, poprzez reżyserię, pracę z aktorem i zdjęcia, aż do montażu (wiek: 13–15 lat). Oprócz warsztatów czterodniowych, w drugiej połowie wakacji odbędą się także dwudniowe zajęcia z animacji poklatkowej i realizacji dźwięku (08–11 sierpnia) dedykowane różnym grupom wiekowym (9–12 lat, 12–14 lat, 14–16 lat).

Warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych
Lipiec i sierpień 2017 roku
Wrocław

Dodaj komentarz