• 2017-07-04

Kino w Teatrze

W tym roku po raz trzeci w Teatrze Muzycznym w Toruniu będzie można zobaczyć odbędzie się cykl Na Dużym Ekranie, czyli Kino w Teatrze. W poprzednich latach prezentowane były polskie przedwojenne filmy muzyczne oraz musicale amerykańskie (zarówno przed jak i powojenne). W tym roku pokazane będą najciekawsze ekranizacje słynnych musicali broadway’owskich.

„Kino w Teatrze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kino w Teatrze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas tegorocznego cyklu będzie można obejrzeć zarówno kultowe produkcje z lat 70–90-tych, jak i współczesne hity musicalowe. W tegorocznym cyklu przewiną się tacy reżyserzy jak Milos Forman, Alan Parker, czy Joel Schumacher oraz takie sławy aktorskie jak Catherine Zeta-Jones, Meryl Streep, Madonna, Pierce Brosnan, Richard Gere, Russell Crowe, czy Anne Hathaway.

Dzięki cyklowi Kino w Teatrze będzie można przypomnieć sobie legendarny musicalowy portret kontrkultury hipisowskiej, muzyczną adaptację prozy Victora Hugo, lub historię pierwszej damy Argentyny. Naszym cyklem staramy się przybliżyć widzom historię musicali filmowych i zarazić miłością do tego nurtu kinematografii i udowodnić, że sztuka musicalowa na wielkim ekranie ma się bardzo dobrze. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

Na Dużym Ekranie, czyli Kino w Teatrze
Od lipca do sierpnia 2017 roku, czwartki, godz. 20.00
Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Dodaj komentarz