• 2017-07-03

Dźwigacze Kultury 2017

Konferencja Dźwigacze Kultury w Krakowie to dwa dni wypełnione panelami, warsztatami i wykładami z udziałem specjalistów z zakresu marketingu, sponsoringu, PR i zarządzania w kulturze. W tym roku odbędzie się 4 i 5 października. Zapisy już trwają.

Dźwigacze Kultury 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dźwigacze Kultury 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ideą dwudniowej konferencji jest przede wszystkim spotkanie osób zajmujących się – w różnym aspekcie i na różnym etapie – organizacją wydarzeń kulturalnych oraz wspierających ich w tym partnerów. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: warsztaty audience development, dyskusję na temat rewitalizacji przez sztukę, panele poświęcone przemysłom kreatywnym, biznesowi w kulturze oraz idei smart city. Odbędą się także wykłady i dyskusje o trendach i przemianach w kulturze, o tym kim jest współczesny uczestnik wydarzeń kulturalnych i jak zmienia się jego postawa, o mieście jako ekosystemie kultury, a także o bezpieczeństwie odbiorców i mieszkańców podczas wielkich wydarzeń.

Organizator konferencji, Krakowskie Biuro Festiwalowe, do udziału w wydarzeniu zaprosiło przedstawicieli instytucji kultury, agencji eventowych i biznesu.

Wykład inauguracyjny wygłosi analityk trendów ds. designu, innowacji i biznesu Zuzanna Skalska, która poprowadzi także autorskie warsztaty. Tematem obu spotkań będzie innowacja rozumiana nie jako nowy produkt lub usługa, lecz kultura i struktura firmy, która wspiera rozwój i kreację.

O swoim zawodzie Zuzanna Skalska mówi:

Ja nie zajmuję się designem samym w sobie, tylko prognozowaniem kierunków jego rozwoju, a co za tym idzie – biznesu. Jestem analitykiem trendów. Żeby zbadać dla firm nowy kierunek, nowe scenariusze przyszłości, koniecznym jest przeanalizowanie tego, czym jest firma. Poznanie jej charakteru i kultury. Jeśli widać, że kultura firmy pozwala na innowacje, że jest chęć i pasja, to można wtedy razem omawiać i analizować nowe możliwe scenariusze przyszłości. To komunikacja na innym, bardziej abstrakcyjnym poziomie. Bo trend to świadomość, a tu trzeba umieć abstrakcyjnie myśleć i wyjść poza swoją bezpieczną strefę komfortu.

Wykład inauguracyjny będzie otwarty dla wszystkich uczestników konferencji Dźwigacze Kultury. Warsztat autorski odbędzie się w pierwszym dniu konferencji w sesji popołudniowej równoległych paneli i warsztatów, na które obowiązują zapisy.

Dźwigacze Kultury
4 i 5 października 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz