• 2017-07-01

Niepublikowana piosenka Zbigniewa Wodeckiego

Po raz pierwszy wytwórnia Warner Music prezentuje nigdy wcześniej niepublikowaną piosenkę w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego pt. Tak daleko stąd, tak blisko, która znajduje się na reedycji jego debiutanckiego albumu. Płyta ukazał się po raz pierwszy w edycji kompaktowej.

Zbigniew Wodecki, „Tak daleko stąd, tak blisko” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zbigniew Wodecki, „Tak daleko stąd, tak blisko” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Piosenka została nagrana w 1976 roku w czasie sesji do debiutanckiego longplaya artysty, jednak wtedy nie zmieściła się na albumie. Zapomniana, przeleżała w archiwum ponad 40 lat. Autorem muzyki jest Marian Zimiński (wykonawca wstępu do piosenki Dziwny jest ten świat), a tekst napisali: Janusz Kondratowicz i Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski.

Tak daleko stąd, tak blisko.
Tamten stromy brzeg nad Wisłą
Miasto, które znam na pamięć
Tylu ulic zgiełk i taniec.

Tamtych zdarzeń rytm szalony
Młodość, którą czas roztrwonił
Powrót w pełnię dnia, to wszystko
Tak daleko stąd, tak blisko…

Na płycie znajduje się 12 genialnych piosenek m.in. Rzuć to wszystko co złe, Panny mego dziadka, Posłuchaj mnie spokojnie, Kochałem panią kilka chwil i Partyjka. Wodeckiemu towarzyszy Orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Trzcińskiego oraz zespół wokalny Alibabki. Piosenki z tej płyty były do niedawna zapomniane, zostały odkryte i rozsławione dzięki nowej płycie nagranej przez Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch. Piosenka Rzuć to wszystko co złe została nagrodzona Fryderykiem 2016 w kategorii utwór roku.

Na płycie wiele jest muzycznych perełek i ciekawostek. Zwraca uwagę fakt, że to sam artysta skomponował znaczną część materiału, a także pokazał się jako multi instrumentalista – gra na skrzypcach, trąbce, fortepianie i gitarze akustycznej. Te wszystkie niezwykłe solówki to Zbigniew Wodecki. W utworze Partyjka samodzielnie nagrał techniką wielośladu partie wokalne i instrumentalne – cały „zespół” w tej uroczej bossa novie to on.

Zbigniew Wodecki, Tak daleko stąd, tak blisko
Premiera: 29 czerwca 2017 roku
Polskie Nagrania
Warner Music Poland

Dodaj komentarz