Małe Polis do odkrywania w lipcu

W lipcu niedzielny program Centrum Sztuki WRO dla dzieci i rodziców przyjmuje inną formułę. W czasie wakacyjnych spotkań uczestnicy przyjrzą się miastu i architekturze, a pomogą im w tym różnorodne książki, zgromadzone we WRO specjalnie na tę okazję. Działania odbywające się pod hasłem Małe Polis będą realizowane w kontekście trwającej we WRO wystawy Mega-Lo-Polis.

Małe Polis – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małe Polis – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W każdą niedzielę lipca Centrum Sztuki WRO zaprasza do wspólnego czytania i przeglądania książek. Zebraliśmy dla was różnorodne tytuły dotyczące konkretnych miast, sposobów zamieszkiwania czy rozwiązań architektonicznych. Wśród nich m.in. pop-upowa książka Archi Tektura o znanych budynkach Warszawy, kultowy D.O.M.E.K., czyli Doskonałe Okazy Małych i Efektownych Konstrukcji, zilustrowane przez duet Mizielińskich, miniopowieść o wielkich uczuciach pod tytułem Kawalerka, a także Nowy Jork i Paryż z serii Piżamorama z dołączoną paskowaną folią, która wprawia ilustracje w ruch czy Wspólne nie znaczy niczyje, która opowiada o tym, jak dbać o przestrzeń publiczną.

W czasie lipcowych spotkań nie zabraknie działań twórczych i oprowadzań po wystawie Mega-Lo-Polis, której główny element stanowi instalacja brytyjskiego artysty Stanzy, zbudowana z 400 zepsutych płyt głównych komputerów na powierzchni ponad 40 metrów kwadratowych, przedstawiająca makietę miasta. Będą też inspiracje do odkrywania mniej oczywistych miejskich atrakcji, w czym pomogą projekty takie jak: NIEMAPA WrocławKto widział… modernizmOut of Sth, a także Wrocław – wejście od podwórza, którego kontynuacją jest program Sąsiadujemy.

Małe Polis
2, 9, 16, 23, 30 lipca 2017 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Która z wymienionych instytucji Twoim zdaniem najlepiej promuje architekturę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR