Małe Polis do odkrywania w lipcu

W lipcu niedzielny program Centrum Sztuki WRO dla dzieci i rodziców przyjmuje inną formułę. W czasie wakacyjnych spotkań uczestnicy przyjrzą się miastu i architekturze, a pomogą im w tym różnorodne książki, zgromadzone we WRO specjalnie na tę okazję. Działania odbywające się pod hasłem Małe Polis będą realizowane w kontekście trwającej we WRO wystawy Mega-Lo-Polis.

Małe Polis – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małe Polis – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W każdą niedzielę lipca Centrum Sztuki WRO zaprasza do wspólnego czytania i przeglądania książek. Zebraliśmy dla was różnorodne tytuły dotyczące konkretnych miast, sposobów zamieszkiwania czy rozwiązań architektonicznych. Wśród nich m.in. pop-upowa książka Archi Tektura o znanych budynkach Warszawy, kultowy D.O.M.E.K., czyli Doskonałe Okazy Małych i Efektownych Konstrukcji, zilustrowane przez duet Mizielińskich, miniopowieść o wielkich uczuciach pod tytułem Kawalerka, a także Nowy Jork i Paryż z serii Piżamorama z dołączoną paskowaną folią, która wprawia ilustracje w ruch czy Wspólne nie znaczy niczyje, która opowiada o tym, jak dbać o przestrzeń publiczną.

W czasie lipcowych spotkań nie zabraknie działań twórczych i oprowadzań po wystawie Mega-Lo-Polis, której główny element stanowi instalacja brytyjskiego artysty Stanzy, zbudowana z 400 zepsutych płyt głównych komputerów na powierzchni ponad 40 metrów kwadratowych, przedstawiająca makietę miasta. Będą też inspiracje do odkrywania mniej oczywistych miejskich atrakcji, w czym pomogą projekty takie jak: NIEMAPA WrocławKto widział… modernizmOut of Sth, a także Wrocław – wejście od podwórza, którego kontynuacją jest program Sąsiadujemy.

Małe Polis
2, 9, 16, 23, 30 lipca 2017 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz