Krótki film o legalności

Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłasza kolejną edycję Konkursu na spot inspirujący do korzystania z legalnych źródeł kultury i przenoszenia do cyfrowej rzeczywistości zasad etycznych, które obowiązują w codziennych relacjach społecznych.

Konkurs „Krótki film o legalności” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs „Krótki film o legalności” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku mija 90. lat od urodzin i 50. lat od śmierci jednej z największych polskich indywidualności aktorskich – Zbyszka Cybulskiego nazywanego polskim Jamesem Deanem. Dla kina odkrył go Andrzej Wajda, w którego Pokoleniu (1954) debiutował epizodem, by kilka lat później stworzyć w Popiele i diamencie swoją najwybitniejszą kreację. Grywał postacie rozdarte, zagubione wewnętrznie, ale bardzo sugestywne. Nade wszystko kochał kino.

Odwołując się do postaci Zbyszka Cybulskiego i jego słów: „Film to sztuka najbardziej popularna, bo dla milionów ludzi jest wciąż potrzebna jak chleb” organizatorzy chcieliby zaprosić Internautów do nakręcenia krótkiego filmu o wzajemnym szacunku widzów i twórców i pokazania, dlaczego ważne jest bycie fair w kulturze.

Wkręcie się w temat i stwórzcie film z przesłaniem! Biorąc udział w konkursie o Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury macie szansę zobaczyć swoje dzieło podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni stając tym samym w jednym szeregu z innymi twórcami. To nie tylko prestiż, ale i głos w walce z piractwem, tak istotny dla artystów, a więc również i dla Was.

Rozstrzygnięcie Konkursu Krótki Film o Legalności nastąpi podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Szczegółowe założenia merytoryczne konkursu, tryb składania prac, wymogi techniczne zawarte zostały w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie organizatora.

Konkurs Krótki Film o Legalności
Organizator: Legalna Kultura
Termin zgłoszeń: do 6 września 2017 roku

Dodaj komentarz