Ruszył nietypowy poznański Kongres AUTONOMIA

Masz dość ich świata, ich systemu? Ustal swoje zasady już dziś! – to jedno z haseł Kongresu AUTONOMIA, który rozpoczął się w Poznaniu 30 czerwca. To nietypowe, trzydniowe wydarzenie połączy wykłady, wydarzenia muzyczne i performatywne, skoncentrowane wokół alternatywnych wizji i prognoz dotyczących przyszłości świata.

Kongres AUTONOMIA w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kongres AUTONOMIA w Poznaniu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie jest częścią najnowszego, projektu Korporacji Teatralnej – znanej z realizacji działań z obszaru teatru, filmu i sztuk wizualnych. AUTONOMIA to całościowa narracja o nowej, wyobrażonej wspólnocie, nowatorskie podejście do instytucji sztuki, działanie na pograniczu sztuk performatywnych i wizualnych. Jej celem jest rozbudzenie świadomości o nowych możliwościach bycia sobą.

Uczestnicy AUTONOMII wezmą udział w interdyscyplinarnych wykładach performatywnych prowadzonych przed Michała Podsiadło i koncertach w wykonaniu ICON (DJ ELVIRA) i artystów z niezależnej wytwórni muzycznej Rec.Out. Wydarzeniem specjalnym Kongresu Autonomia jest występ Mathiasa Ringgenberga, szwajcarskiego artysty otwierającego tegoroczne Art. Basel, który jako PRICE wykona w Poznaniu swój performans Greatest Hits. – wyjawia Andrzej Pakuła, reżyser teatralny, członek AUTONOMII i kurator projektu.

W programie Kongresu znajdują się również seminaria prowadzone przez specjalistów z obszaru nauk ekonomicznych (Jędrzej Malko) i prawa (Filip Geburczyk), które odbędą się w poznańskim NH Hotelu. Wydarzeniu towarzyszy także tymczasowy Showroom AUTONOMII w Galerii Miejskiej Arsenał i wystawa plenerowa w przestrzeni Placu Wolności.

Autonomii nie można kupić, można ją tylko przeżyć. By wziąć udział w projekcie, konieczna jest rejestracja na stronie www.autonomia.care, która uprawnia do odbioru specjalnego zestawu, umożliwiającego bezpłatny wstęp na wszystkie wydarzenia Kongresu. Rejestracja jest możliwa również w trakcie trwania wydarzenia.

Kongres AUTONOMIA w Poznaniu
Organizator: Stowarzyszenie Korporacja Teatralna
Od 30 czerwca do 2 lipca 2017 roku
Ratusz, Stary Rynek, Galeria Miejska Arsenał, Hotel NH w Poznaniu

Dodaj komentarz