• 2017-06-30

Nowa Muzyka w Katowicach

Tegoroczny line-up festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice jest już oficjalnie zamknięty. Oprócz międzynarodowych gwiazd, takich jak Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra czy Cat Power, na festiwalu zagrają polscy artyści, między innymi laureat Nagrody O.pl Bartosz Zaskórski z projektem Mchy i Porosty.

Tauron Nowa Muzyka Katowice, foto Radoslaw Kazmierczak , Agencja LIVE Sp. z o.o.  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tauron Nowa Muzyka Katowice, foto Radoslaw Kazmierczak , Agencja LIVE Sp. z o.o. (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku na 8 scenach Tauron Nowa Muzyka Katowice zagra aż 65 różnorodnych artystów. Podczas 12. odsłony festiwalu uczestnicy zetkną się z gatunkową różnorodnością. Zadowoleni będą fani cięższych brzmień muzyki techno, głęboko przemyślanego ambientu i nowoczesnego podejścia do muzyki soul & RnB. Nie zabraknie też wykonawców alternatywnego popu, energetycznego disco i house odnoszącego się do swoich nowojorskich korzeni, a także przedstawicieli futurystycznego jazzu.

8 lipca na scenie Śląskie. Carbon Neutral pojawi się projekt Mchy i Porosty Bartosza Zaskórskiego. Zaskórski zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Nagrywa elektroniczną muzykę bazującą na brzmieniu uszkodzonych urządzeń oraz samplach o nieznanej proweniencji. Jego utwory traktują o czarnych plażach, podróżach autobusem przez las oraz hipnagogach. Docelowym odbiorcą jest młodzieżowy mutant. Mieszka na wsi Żytno. Jego nagrania ukazywały się w wydawnictwach takich jak Brutaż, Recognition, Pointless Geomtery oraz BDTA.

Mchy i Porosty, foto Paweł Krawczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mchy i Porosty, foto Paweł Krawczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tauron Nowa Muzyka Katowice
Od 6 do 9 lipca 2017 roku

Dodaj komentarz