Dom Thermory – w zgodzie z upływem czasu

Dom Thermory to tylko z pozoru surowa prostopadłościenna bryła. Wizja projektantów z pracowni 81.waw.pl sprawiła, że ten budynek stanowi integralną część życia mieszkańców i potrafi zmieniać się wraz z nimi z upływem lat.

Dom Thermory (źródło: materiały prasowe)

Dom Thermory (źródło: materiały prasowe)

Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanej drewnianej elewacji. Deska elewacyjna Thermory, pozostawiona bez impregnacji, wraz z upływem czasu zmienia kolor z brązowego na platynową szarość, co w żaden sposób nie wpływa na jej wytrzymałość i stabilność. Wraz ze zmianą kolorystyki drewna uzyskujemy efekt trwałości i naturalnego piękna.

Thermory to ekskluzywna marka o międzynarodowej renomie, specjalizująca się w modyfikacji termicznej drewna, która polega na zastosowaniu wysokiej temperatury i pary wodnej. Dzięki temu drewno zyskuje nieprzeciętne parametry odpornościowe i jakościowe.

Nieprzypadkowo drewno Thermory odegrało kluczową rolę w budowie „żyjącego” domu. Projekt został zrealizowany w niedalekiej odległości od Puszczy Kampinoskiej i dzięki zastosowanym materiałom doskonale wpasował się w klimat otoczenia. Mimo użycia w głównej mierze drewna dom nie jest przez nie wizualnie zdominowany. Przeciwległe narożniki w postaci wnęk odznaczają się białym tynkiem. W ten sposób drewniana elewacja przypomina korę naturalnie pokrywającą dom. Zgodnie z życzeniem inwestorów główne wejście zostało ukryte w białej wnęce obok bramy wjazdowej do garażu. Na pierwszy rzut oka jest niewidoczne, przez co budynek jeszcze bardziej wydaje się częścią natury.

Przez tak nieoczywiste rozwiązanie dom sprawia wrażenie zamkniętego, co spotęgowane jest dodatkowo niewielką liczbą okien. Od strony wejściowej znajdują się jedynie okno do kuchni na parterze oraz do pokoju na piętrze. Dom otwiera się dużymi przeszkleniami na otoczenie dopiero od strony ogrodu – to okna wychodzące z narożnego pokoju dziennego i jadalni. Z salonu można wyjść bezpośrednio na ogród i zadaszony przestronny taras. Dodatkowo, na piętrze znajduje się loggia wyróżniona białym kolorem.

Parter domu jest podzielony klasycznie na cześć dzienną oraz garaż z pomieszczeniem technicznym. Wejście przez wiatrołap z ukrytą szafą prowadzi do przestronnego holu. Stanowi on część centralną, z której łatwo dostać się do każdej części budynku. Hol zapewnia bezpośredni dostęp do części dziennej z kuchnią, jadalnią oraz salonem i prowadzi do garderoby, która jest połączona z garażem na dwa samochody. Schody usytuowane w holu prowadzą na piętro, a obok nich zlokalizowana jest łazienka gościnna. Na piętrze znajdują się 3 sypialnie z łazienką oraz pralnia. Każda z sypialni ma bezpośrednie wyjście na zadaszony taras.

Dom Thermory
Projekt: 81.waw.pl

Dodaj komentarz