• 2017-06-29

Fotoinstalacja Trzy gracje

Galeria Sztuki Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu PhotoZona zaprasza 30 września na wernisaż fotoinstalacji interaktywnej Aleksandry Anzorge pt. Trzy gracje.

Aleksandra Anzorge, „Trzy gracje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Anzorge, „Trzy gracje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Anzorge – 36-letnia artystka młodego pokolenia związana z Wrocławiem, tworząca instalacje multimedialne i fotoinstalacje. Zajmuje się fotografią, filmem dokumentalnym i wideoartem, a także grafiką komputerową i ilustracją. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych na kierunku Historia Sztuki oraz Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Samodzielna matka i feministka. Tworzy w obszarach sztuki zaangażowanej i krytycznej, poruszając w swoich pracach tematy dotyczące wykluczenia, dyskryminacji i nierówności społecznych.

Zadaniem galerii jest prezentacja dokonań powstałych w fotomedialnym nurcie sztuki. Publiczności zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny, który ma swoje źródło w ogólnopolskim środowisku akademickim, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji powstałych w dolnośląskim kręgu artystycznym. Galeria PhotoZona organizuje wystawy o zróżnicowanym charakterze formalnym (fotografia, fotoobiekt, fotoinstalacja itp), które poza miejscem ekspozycji (Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS) będą upublicznione również w mediach elektronicznych i publikacjach.

Aleksandra Anzorge. Trzy gracje
Kurator wystawy: Agata Szuba
Wernisaż: 30 czerwca 2017 roku, godz. 17.00
Galeria PhotoZona we Wrocławiu

Dodaj komentarz