Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Warszawski Teatr Dramatyczny zaprasza od 1 do 30 lipca na Letni Przegląd, w czasie którego zaprezentowanych zostanie 57 spektakli. Premierą Przeglądu jest musical Kinky Boots w reżyserii Eweliny Pietrowiak.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kinky Boots to wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, drag queens. Spektakl grany jest z muzyką na żywo, opowiada o przyjaźni i woli, która zmienia świat. Do sztuki na podstawie scenariusza Geoffa Deana i Tima Firtha muzykę i słowa napisała amerykańska piosenkarka i aktorka Cyndi Lauper. W głównych rolach wystąpią Mateusz Weber i Krzysztof Szczepaniak. Premiera 7 lipca na Scenie Gustawa Holoubka.

W czasie Przeglądu gościnnie wystąpi spektakl Punkt Zero. Łaskawe Teatru Provisorium według Jonathana Littella. To opowieść o Maxie Aue (w tej roli Łukasz Lewandowski), który w czasie wojny zostaje członkiem elitarnej grupy zwanej „mistrzami śmierci”. Spektakl był bardzo dobrze przyjęty przez publiczność tegorocznych Warszawskich Spotkań Teatralnych. Z Kanady przyjedzie Teatr Selfconscious ze sztuką o powrocie do kraju przodków We Keep Coming Back.

Teatr pokaże wszystkie premiery sezonu 2016/2017. Między innymi komedię dell’arte Sługa dwóch panów Carla Goldoniego w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, thriller psychologiczny Ten drugi dom Sharra White’a w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (z główną rolą Agnieszki Wosińskiej), Harper Simona Stephensa – opowieść o kobiecie w przededniu zmiany (Agnieszka Warchulska) i inspirowaną faktami Historię Jakuba Tadeusza Słobodzianka.

Lipiec jest też czasem pożegnań i ostatnią szansą na zobaczenie pięciu spektakli: groteskowego horroru z zombies, które wychodzą z muranowskich piwnic – Noc żywych Żydów Igora Ostachowicza w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality, sztuki o Wojciechu Bogusławskim (Witold Dębicki), czyli Szalbierza Györgya Spiró w reżyserii Gabora Mate, gangsterskiej opowieści w rytmie lezginki (Młody Stalin Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spišaka), amerykańskiego dramatu psychologicznego o etyce w interesach (Wszyscy Moi synowie Arthura Millera) w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, z Adamem Ferencym i Haliną Łabonarską i transowego Coming out Jacka Góreckiego w reżyserii Aleksandry Popławskiej.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego
Od 1 do 30 lipca 2017 roku
Premiera spektaklu: 7 lipca, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny w Warszawie

Dodaj komentarz