Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców rusza w podróż po Polsce

Film Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców Izy Rutkowskiej ruszył w podróż po Polsce. 29 czerwca będzie można go zobaczyć w Instytucie Dizajnu w Kielcach, a pokazowi towarzyszyć będzie dyskusja o kieleckiej strategii rewitalizacji.

Pokaz filmu „Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokaz filmu „Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po filmie odbędzie się dyskusja dotycząca strategii rewitalizacji w Kielcach i lokalnych doświadczeń związanych ze społeczną partycypacją. W spotkaniu oprócz Izy Rutkowskiej udział wezmą: Agata Wojda – radna, aktywna działaczka społeczna, Katarzyna Hodurek-Kiek ze Stowarzyszenia Mieszkańców ul. Stanisława Kostki, Artur Hajdorowicz – dyr. Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji, pełnomocnik prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta, Karol Fryderyk Patino – działacz i animator zaangażowany w społeczną akcję kalligrafficiarską, oraz Krzysztof Kucharczyk dyr. ds. Instytut Dizajnu w Kielcach.

Projekcja filmu zainspirowała uczestników warsztatów kaligraficznych do wykorzystania swoich umiejętności w tworzeniu wielkoformatowej kaligrafii w przestrzeni miasta. Dzień przed kielecką premierą filmu zostanie wykonany napis na podwórzu przy ulicy Wesołej 36.

Film Izy Rutkowskiej Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców pokazuje życie na podwórku, na którym kilka lat wcześniej pojawił się 7-metrowy jeż. Artystka chodząc od drzwi do drzwi, opowiadała o projekcie, nierzadko spotykając się z niedowierzaniem, czasem negatywnymi reakcjami i hasłem, że bardziej niż dmuchany jeż przydałyby się chodniki. Z czasem jednak lokatorzy zaczęli uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach organizowanych wokół przeskalowanej zabawki.

Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców
29 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz