• 2017-06-28

8. Festiwal Warsaw FLOW

Pierwszy weekend lipca będzie należał do festiwalu Warsaw FLOW, czyli warszawskiej imprezy tanecznej o dość oryginalnej formule – wydarzenie nastawione jest przede wszystkim na czynne uczestnictwo warsztatowe, a nie tylko odbiór spektaklu z pozycji widza.

Festiwal Warsaw FLOW (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Warsaw FLOW (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Warsaw FLOW odbywa się w Warszawie od 2010 roku. Od lat konfrontuje ze sobą uznanych przedstawicieli z kraju i z zagranicy kontakt improwizacji z początkującymi oraz zaawansowanymi tancerzami. Dzienny harmonogram kilkudniowego festiwalu obejmuje warsztaty o zróżnicowanym stopniu intensywności, jamy i wspólne improwizacje mistrzów.

W tym roku festiwal został podzielony na trzy części – dla tancerzy profesjonalistów oraz osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca, a także dla publiczności. Obie grupy taneczne prawie przez cały czas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach.

Gwiazdami tegorocznej edycji będą Daniela Schwartz i Keith Hennessy. Goście będą prowadzić zajęcia dla uczestników profesjonalnie zajmują się tańcem i techniką kontakt improwizacji oraz tych, którzy będą z nią mieli do czynienia po raz pierwszy.

Daniela Schwartz (AR/FR) jest artystką-nomadką, aktywnie zaangażowaną w praktykę, performance oraz uczenie Kontakt Improwizacji, Kompozycji i Improwizacji. Artystka podróżuje po Europie i obu Amerykach prowadząc warsztaty i tworząc projekty w różnych instytucjach, a także poza nimi.

Natomiast Keith Hennessy (USA) zajmuje się tańcem jako performancem oraz innymi obszarami wokół tego zagadnienia. Podróżuje po całym świecie, a jego performance łączy improwizacje, rytuały, kolaboracje i akcje publiczne jako narzędzia do badania realiów politycznych. W programie nie zabraknie również polskich artystów – Aga Rybak i Jakub Gontarski zaproszą uczestników na jednodniowy warsztat Struna Ciała.

Program:

Wydarzenia otwarte dla publiczności:

Od 3 do 7 lipca, godz. 11.30–14.00
Park Skaryszewski
Intensywne warsztaty SITE SPECIFIC z w przestrzeni miejskiej
Warsztaty z Danielą Schwartz są przeznaczone dla osób, które już tańczą lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z CI. Wstęp wolny.

8 lipca, godz. 16.00–18.00
U-jazdowski, ul. Jazdów 2
Specjalny pokaz dla publiczności na zakończenie, który powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu Keitha Hennessy z uczestnikami festiwalu. Wstęp wolny.

Festiwal Warsaw FLOW
Od 1 do 8 lipca 2017 roku
Performa Fundacja Artystyczna
Warszawa

Dodaj komentarz