• 2017-06-27

Już wkrótce rusza Letni Festiwal Filmowy Polówka

Już 30 czerwca startuje 10. Letni Festiwal Filmowy Polówka. W tym roku, odbędą się pokazy aż 8 filmów w tygodniu. Każdego dnia filmy będą prezentowane w innej lokalizacji.

10. Letni Festiwal Filmowy Polówka (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. Letni Festiwal Filmowy Polówka (źródło: materiały prasowe organizatora)

W poniedziałki pokazy odbywać się będą w EC1 – Łódź Miasto Kultury w sekcji: Nie(możliwe) przyszłości, zaprogramowanej przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej. We wtorek w parku na Zdrowiu czeka klasyczny zestaw The best off. Od 11 lipca tego samego dnia startuje sekcja I cóż, że ze Szwecji, na dziedzińcu biurowca Nowa Fabryczna. Tam można wziąć udział w przepięknej, filmowej wycieczce po Skandynawii.

Środa jak zawsze należy do parku Julianowskiego. W tym roku będzie można tam oglądać filmy ułożone w hasło Zwariować ze szczęścia. Czwartki przenosić będą do Włoch, na dach Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, gdzie czekać będzie Łódzka Rivera i 10 śródziemnomorskich filmów.

W piątki, rządzą dziewczyny. Transatlantyk Girl Power to filmy o sile kobiet i kobiecości. Sekcję tę ułożyła Joanna Łapińska, dyrektorka programowa Transatlantyk Festivalu, partnera tegorocznej edycji Polówki. W soboty spotkania odbywać się będą na terenie uroczego skansenu przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282. W sekcji Pret-a-Porter przygotowano aż 8 filmów o modzie. W niedzielę, pod patronatem Polówki spotykać się będziemy w Parku Podolskim na osiedlu Zarzew. Tu będą odbywały się pokazy sekcji Dobre Polskie Filmy.

10. Letni Festiwal Filmowy Polówka
Od 30 czerwca do 7 września 2017 roku
Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster
Łódź

Dodaj komentarz