• 2017-06-27

Już wkrótce rusza Letni Festiwal Filmowy Polówka

Już 30 czerwca startuje 10. Letni Festiwal Filmowy Polówka. W tym roku, odbędą się pokazy aż 8 filmów w tygodniu. Każdego dnia filmy będą prezentowane w innej lokalizacji.

10. Letni Festiwal Filmowy Polówka (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. Letni Festiwal Filmowy Polówka (źródło: materiały prasowe organizatora)

W poniedziałki pokazy odbywać się będą w EC1 – Łódź Miasto Kultury w sekcji: Nie(możliwe) przyszłości, zaprogramowanej przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej. We wtorek w parku na Zdrowiu czeka klasyczny zestaw The best off. Od 11 lipca tego samego dnia startuje sekcja I cóż, że ze Szwecji, na dziedzińcu biurowca Nowa Fabryczna. Tam można wziąć udział w przepięknej, filmowej wycieczce po Skandynawii.

Środa jak zawsze należy do parku Julianowskiego. W tym roku będzie można tam oglądać filmy ułożone w hasło Zwariować ze szczęścia. Czwartki przenosić będą do Włoch, na dach Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, gdzie czekać będzie Łódzka Rivera i 10 śródziemnomorskich filmów.

W piątki, rządzą dziewczyny. Transatlantyk Girl Power to filmy o sile kobiet i kobiecości. Sekcję tę ułożyła Joanna Łapińska, dyrektorka programowa Transatlantyk Festivalu, partnera tegorocznej edycji Polówki. W soboty spotkania odbywać się będą na terenie uroczego skansenu przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282. W sekcji Pret-a-Porter przygotowano aż 8 filmów o modzie. W niedzielę, pod patronatem Polówki spotykać się będziemy w Parku Podolskim na osiedlu Zarzew. Tu będą odbywały się pokazy sekcji Dobre Polskie Filmy.

10. Letni Festiwal Filmowy Polówka
Od 30 czerwca do 7 września 2017 roku
Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster
Łódź

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR