• 2017-06-27

Kenny Garrett zagra we Wrocławiu

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednego z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych. Kenny Garrett z zespołem wystąpi 18 października w sali teatralnej Biura Festiwalowego Impart na koncercie promującym najnowszą płytę pt. Do Your Dance!

Kenny Garrett (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kenny Garrett (źródło: materiały prasowe organizatora)

Urodzony w Detroit Kenny Garrett jest pięciokrotnym laureatem nagrody Grammy oraz nagrody Grammy 2010 jako członek zespołu Chick Corea & Johna McLaughlin z Five Peace Band. Lista gwiazd, z którymi współpracował, zaczyna się od Duke Ellington Orchestra, Freddiego Hubbarda, Woody’ego Shawa, Donalda Byrda i Milesa Davisa, a kończy na współczesnych sławach takich jak Marcus Miller, Sting, MeShell Ndegeocello, Q-Tip i Cameo.

Saksofonista, kompozytor, aranżer Kenny Garrett, grający tradycyjny jazz, znany jest szerokiej publiczności jako nieobliczalny artysta, zachęcający uczestników koncertów do poderwania się z miejsc i uwolnienia swoich emocji. Czy to w Hiszpanii, gdzie człowiek z Kamerunu zaprezentował afrykański taniec, czy w Niemczech, gdy do tańca ruszył wyraźnie wyszkolony tancerz baletu. Improwizacyjne szaleństwo miało także miejsce w Polsce, gdzie jeden z widzów dosłownie skoczył z balkonu na scenę, aby móc zatańczyć.

Album Do Your Dance! został zainspirowany przez publiczność, która podczas występów Kenny’ego wstawała z miejsc i tańczyła w swoim rytmie. „Niektórzy niechętnie w tym uczestniczą, ponieważ uważają, że inni są lepsi od nich. Mówię im: Do your dance! Nie martw się tym, co robi druga osoba. Pozwól wszystkim spędzać czas i «Rób swój taniec!»”.

Do Your Dance! to podróż przez rytmy z melodyjnego Calypso Chant, kojący, zainspirowany Brazylią Bossa, prowadzący do letniego ducha Backyard Groove i Philly.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie: Kenny Garrett, Nat Reeves, Ronald Bruner, Benito Gonzalez, Rudy Bird.

Kenny Garrett, Do Your Dance!
18 października 2017 roku, godz. 19.30
Biuro Festiwalowe Impart we Wrocławiu

Dodaj komentarz