• 2017-06-27

Kenny Garrett zagra we Wrocławiu

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednego z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych. Kenny Garrett z zespołem wystąpi 18 października w sali teatralnej Biura Festiwalowego Impart na koncercie promującym najnowszą płytę pt. Do Your Dance!

Kenny Garrett (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kenny Garrett (źródło: materiały prasowe organizatora)

Urodzony w Detroit Kenny Garrett jest pięciokrotnym laureatem nagrody Grammy oraz nagrody Grammy 2010 jako członek zespołu Chick Corea & Johna McLaughlin z Five Peace Band. Lista gwiazd, z którymi współpracował, zaczyna się od Duke Ellington Orchestra, Freddiego Hubbarda, Woody’ego Shawa, Donalda Byrda i Milesa Davisa, a kończy na współczesnych sławach takich jak Marcus Miller, Sting, MeShell Ndegeocello, Q-Tip i Cameo.

Saksofonista, kompozytor, aranżer Kenny Garrett, grający tradycyjny jazz, znany jest szerokiej publiczności jako nieobliczalny artysta, zachęcający uczestników koncertów do poderwania się z miejsc i uwolnienia swoich emocji. Czy to w Hiszpanii, gdzie człowiek z Kamerunu zaprezentował afrykański taniec, czy w Niemczech, gdy do tańca ruszył wyraźnie wyszkolony tancerz baletu. Improwizacyjne szaleństwo miało także miejsce w Polsce, gdzie jeden z widzów dosłownie skoczył z balkonu na scenę, aby móc zatańczyć.

Album Do Your Dance! został zainspirowany przez publiczność, która podczas występów Kenny’ego wstawała z miejsc i tańczyła w swoim rytmie. „Niektórzy niechętnie w tym uczestniczą, ponieważ uważają, że inni są lepsi od nich. Mówię im: Do your dance! Nie martw się tym, co robi druga osoba. Pozwól wszystkim spędzać czas i «Rób swój taniec!»”.

Do Your Dance! to podróż przez rytmy z melodyjnego Calypso Chant, kojący, zainspirowany Brazylią Bossa, prowadzący do letniego ducha Backyard Groove i Philly.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie: Kenny Garrett, Nat Reeves, Ronald Bruner, Benito Gonzalez, Rudy Bird.

Kenny Garrett, Do Your Dance!
18 października 2017 roku, godz. 19.30
Biuro Festiwalowe Impart we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR