• 2017-06-27

Pokolenia w fotografii

Od 24 czerwca w ZPAF w Krakowie można oglądać wystawę fotografii Arka Sołtysika pt. Pokolenia.

Arek Sołtysik, „Pokolenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arek Sołtysik, „Pokolenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arek Sołtysik mówi o swojej twórczości: Jedno pokolenie wstecz, to najczęstsza miara naszej wiedzy o przodkach. Moi dziadkowie już dawno nie żyją. Żałuję, że nie wiedziałem o ich życiu wiele, a teraz nie mogę już z nimi porozmawiać. Patrzę na moich rodziców i widzę jak się zmienili. Zaczęli omijać przeszkody, które do niedawna przeskakiwali z łatwością. Jednocześnie zdałem sobie sprawę, że moja pełnoletność już dawno temu skończyła osiemnaście lat i teraz nazywa się dojrzałością.

Pokolenia to cykl fotografii i zarazem wspomnień. To zbiór migawek z przeszłości. Na nich twarze, przedmioty i miejsca. W kadrach starałem się uchwycić to, jak pamiętam okres mojego dzieciństwa, dorastania oraz czas po wkroczeniu w dorosłość.

Arek Sołtysik to mieszkający w Myszkowie fotograf samouk. Miłośnik fotografii tradycyjnej. Na początku swojej przygody z fotografią najbardziej zainteresowany portretowaniem ludzi. Wraz z upływem czasu fotografia dokumentalna w coraz większym stopniu zaczęła przyciągać jego uwagę. Od 2014 roku zrealizował trzy projekty: Długa wstęga papieru, Pozostałości nadziei oraz Pokolenia.

Arek Sołtysik. Pokolenia
Od 24 czerwca do 16 lipca 2017 roku
Wernisaż: 23 czerwca 2017 roku, godz. 19.00
ZPAF Gallery w Krakowie

Dodaj komentarz