Prezentacja twórczości Sebastiana Łubińskiego

Art in the Office zaprasza na wystawę prac Sebastiana Łubińskiego Horyzont zdarzeń. Art in the Office / Sztuka w biurze po raz XIII odsłania oblicze kolejnego zdolnego, wrocławskiego twórcy.

Sebastian Łubiński, „Horyzont zdarzeń” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Łubiński, „Horyzont zdarzeń” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy wspólnie z artystą próbują odpowiedzieć na pytania dotyczące zagadnień związanych ze współistnieniem fizyczności i duchowości. Tajemniczość kosmosu i jego siły, wciąż nieuchwytne dla ludzkiego umysłu, będą te pytania potęgować. Inspiracją do serii prac stał się horyzont zdarzeń, czyli przestrzeń graniczna wokół czarnej dziury. Pojęcie to stało się dla artysty punktem wyjścia do rozważań o materii w zderzeniu z absolutem.

Sebastian Łubiński –  urodził się w 1984 r. we Wrocławiu. Aktualnie jest studentem Studiów Doktoranckich na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uzyskał tytuł magistra z zakresu grafiki artystycznej i projektowej. W 2014 roku przebywał na zagranicznym stypendium w Stanach Zjednoczonych, na Uniwersytecie w Knoxville. Jest laureatem wielu nagród, między innymi nagrody Grand Prix dla najlepszych Studentów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Art in the Office / Sztuka w biurze  to cykliczny projekt poświęcony promocji artystów i sztuk wizualnych we Wrocławiu. Inicjatywa narodziła się w IdeaPlace – przestrzeni coworkingowej na Placu Solnym 15. Biuro i sztuka nie idą w parze? Nic bardziej mylnego! Miejsce codziennej pracy freelancerów różnych dziedzin okazało się idealnie współgrać ze sztuką. W ramach działań projektowych organizowane są wystawy malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii i innych sztuk wizualnych, których twórcami są artyści związani z Wrocławiem Podczas poprzednich edycji swoje prace prezentowali min.: Joanna Gniady, Robert Romanowicz, Marek Kulig, Wojciech Pukocz, Grzegorz Wróblewski, Magdalena Kowalska oraz Roland Okoń.

Sebastian Łubiński. Horyzont zdarzeń
Od 26 czerwca do 6 października 2017 roku
Wernisaż 26 czerwca 2017 roku, godz. 18.30
Przestrzeń coworkingowa Idea place we Wrocławiu

Dodaj komentarz