• 2017-06-26

Zobacz najciekawsze polskie dokumenty

29 czerwca, na Placu Zabaw w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Tym razem pokazane zostaną produkcje ze Studia Munka: wielokrotnie nagradzane Więzi Zofii Kowalewskiej oraz filmy uczestniczek programu DOC LAB POLAND 2016: Wolta Karoliny Poryzały i Moniki Koteckiej oraz Miss Holocaust Michaliny Musielak.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION (źródło: materiały prasowe organizatora)

DOC LAB POLAND HOT SELECTION (źródło: materiały prasowe organizatora)

Więzi, reż. Zofia Kowalewska

Barbara i Zdzisław Torhanowie są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

Miss Holocaust, reż. Michalina Musielak

Grupa kobiet przygotowuje się do występu na konkursie piękności. W tym nietypowym pokazie biorą udział kobiety, które przeżyły Holocaust. Czuć narastające napięcie i nerwowość. Nerwów nie uspokaja ani podstawiona limuzyna ani sala wypełniona po brzegi elegancką, choć trochę znudzoną publicznością.

Wolta, reż. Monika Kotecka i Karolina Poryzała

Dwunastoletnia Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek i budowę jest podnoszona przez starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już gracji i lekkości. Starsze zawodniczki w końcu przyznają, że Zuzia urosła i nie mają siły wynieść jej do góry. Dziewczynka musi znaleźć nową rolę w grupie.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmów, które poprowadzi dziennikarka filmowa Ola Salwa.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION
29 czerwca, godz. 21.30
Warszawa, Plac Zabaw

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR