• 2017-06-26

Zobacz najciekawsze polskie dokumenty

29 czerwca, na Placu Zabaw w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Tym razem pokazane zostaną produkcje ze Studia Munka: wielokrotnie nagradzane Więzi Zofii Kowalewskiej oraz filmy uczestniczek programu DOC LAB POLAND 2016: Wolta Karoliny Poryzały i Moniki Koteckiej oraz Miss Holocaust Michaliny Musielak.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION (źródło: materiały prasowe organizatora)

DOC LAB POLAND HOT SELECTION (źródło: materiały prasowe organizatora)

Więzi, reż. Zofia Kowalewska

Barbara i Zdzisław Torhanowie są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

Miss Holocaust, reż. Michalina Musielak

Grupa kobiet przygotowuje się do występu na konkursie piękności. W tym nietypowym pokazie biorą udział kobiety, które przeżyły Holocaust. Czuć narastające napięcie i nerwowość. Nerwów nie uspokaja ani podstawiona limuzyna ani sala wypełniona po brzegi elegancką, choć trochę znudzoną publicznością.

Wolta, reż. Monika Kotecka i Karolina Poryzała

Dwunastoletnia Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek i budowę jest podnoszona przez starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już gracji i lekkości. Starsze zawodniczki w końcu przyznają, że Zuzia urosła i nie mają siły wynieść jej do góry. Dziewczynka musi znaleźć nową rolę w grupie.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmów, które poprowadzi dziennikarka filmowa Ola Salwa.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION
29 czerwca, godz. 21.30
Warszawa, Plac Zabaw

Dodaj komentarz