• 2017-06-26

Darkland: podążanie za zemstą

Darkland to mroczny thriller w reżyserii Fenar Ahmad, duńskiego reżysera irackiego pochodzenia. Film opowiada o przemianie człowieka, którego brat zmarł w wyniku pobicia.

„Darkland”, reż. Fenar Ahmad (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Darkland”, reż. Fenar Ahmad (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zaid, syn imigrantów z Iraku, jest spełnionym zawodowo lekarzem mieszkającym w Danii. Jego żona spodziewa się narodzin pierwszego dziecka. Radosny czas oczekiwania zostaje zakłócony przez rodzinną tragedię – brat głównego bohatera umiera na skutek pobicia. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami są członkowie arabskiego gangu. Z dnia na dzień mężczyzna porzuca swoje uporządkowane życie, aby pomścić śmierć brata. Jako zamaskowany wojownik zaczyna wymierzać sprawiedliwość.

Fenar Ahmad jest duńskim reżyserem pochodzenia irackiego. Urodził się w 1981 roku w Brnie w Czechosłowacji. W 1986 wraz z rodziną wyemigrował do Danii, gdzie podjął studia w słynnej szkole filmowej Super 16. W 2010 roku reżyser zrealizował film krótkometrażowy Megaheavy, który został uhonorowany nagrodą Robert Award w Kopenhadze. Ahmad zadebiutował pełnometrażowym filmem Flow (2014), w którym występuje słynny duński raper Kian Rosenberg Larsson znany jako Gilli. Jego najnowsza produkcja Darkland osiągnęła pierwszą pozycję w duńskim boxofficie w pierwszym weekendzie wyświetlania.

Darkland, reż. Fenar Ahmad
Premiera: 7 lipca 2017 roku
Dystrybucja: Mayfly

Dodaj komentarz