• 2017-06-26

Czym chata bogata!

Główne role męskie w komedii Czym chata bogata! zagrali czołowi francuscy aktorzy: Christian Clavier i Ary Abittan. Obaj panowie spotkali się już na planie filmu Za jakie grzechy, dobry Boże, który także reżyserował Philippe de Chauveron. 

„Czym chata bogata!”, reż. Philippe de Chauveron (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Czym chata bogata!”, reż. Philippe de Chauveron (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Christian Clavier wciela się w rolę Jean-Etienne Fougerole – bogatego pisarza, lewicowego intelektualisty, który wpadł w pułapkę własnych przekonań i jest zmuszony doświadczyć sytuacji, która jest mu zupełnie nie na rękę. Ary Abittan brawurowo zagrał Babika – ojca romskiej rodziny, która trafia do posiadłości Fougerola. Ich spotkanie wywołuję falę niespodziewanych zdarzeń.

Wszystko zaczęło się od kostiumu, reszta przyszła później: fryzura, zęby, sposób mówienia, ruchy… Nigdy wcześniej nie przeszedłem takiej transformacji. Dziś, podczas seansów, z zaskoczeniem stwierdzam, że śmieję się razem z widzami! To dość dziecinny facet i trzeba było tak go zagrać. Ściśle współ- pracowaliśmy z Romami i dużo z nimi rozmawiałem, żeby dowiedzieć się, czy to, co proponujemy, jest wiarygodne. Spędziłem w ich towarzystwie mnóstwo czasu. Są wspaniali, a ich kultura bardzo się różni od naszej. Ich opinia była dla mnie najważniejsza. Właśnie stąd wziął się Babik – mówił o swojej roli Ary Abittan.

Ary to bardzo pomysłowy, poszukujący aktor komediowy. Oczywiście, grał zgodnie ze wskazówkami Philippe’a, tworząc postać ojca tej barwnej rodziny, którą za wszelką cenę chce chronić. Jego opozycja wobec mojego bohatera mieści się, rzecz jasna, w komediowych ramach, ale musieliśmy znaleźć tu inne rozwiązania niż w Za jakie grzechy…. Myślę, że nam się udało. Ary pokazał, że jest aktorem, który wspaniale buduje rolę… – powiedział Christian Clavier.

Czym chata bogata!, reż. Philippe de Chauveron
Premiera: 14 lipca 2017 roku
Best Film

Dodaj komentarz