Czułe miejsca w Warszawie

3 lipca rozpocznie się cykliczna wystawa mającą na celu promocję tkaniny artystycznej twórców nowo przyjętych do Sekcji Tkaniny przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawa ma stanowić formę zachęty do współpracy z OW ZPAP, zarówno dla nowych absolwentów uczelni artystycznych, jak i dojrzałych artystów tworzących w dziedzinie sztuki włókna.

Małgorzata Jabłońska, „Młody muzyk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Jabłońska, „Młody muzyk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tegorocznej edycji wystawy zaprezentowane będą prace: Małgorzaty Jabłońskiej i Katarzyny Porczak. Prace Małgorzaty Jabłońskiej powstają poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw cienkich materiałów – jedwabiu, organzy, szyfonu, tiulu. Tkaniny zamknięte między szybami tworzą transparentne kompozycje. Z kolei Katarzyna Porczak doskonale opanowała starą i trudną technikę malowania na jedwabiu. Praca na tym delikatnym podłożu jest nadzwyczaj wymagająca, ponieważ dokonywanie późniejszych poprawek jest niemożliwe.

Wystawę Czułe miejsca można interpretować jako dialog nie tylko między dwiema artystkami, ale również – między tajemniczym światem natury (prace K. Porczak) i światem ludzkiej intymności (prace M. Jabłońskiej). Wizje proponowane przez Porczak i Jabłońską w intrygujący sposób odnoszą się do wieloznacznego tytułu wystawy.

Czułe miejsca
Od 3 do 20 lipca 2017 roku
Kuratorka: Joanna Lohn-Zając
Galeria 022 w Warszawie

Dodaj komentarz