Jak restaurować Awangardę?

Dzieje pałacu Hatzfeldów, siedziby galerii Awangarda, to fascynująca wrocławska historia, którą pisali wpływowi i wybitni mieszkańcy miasta: architekci, politycy, konserwatorzy, artyści i obywatele. W Roku Awangardy zorganizowano cykl spotkań Restauracja i seminarium młodych architektów Re-Forma. 30 czerwca odbędzie się podsumowanie seminarium.

Re-forma – prezentacja wizji restauracji galerii Awangarda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Re-forma – prezentacja wizji restauracji galerii Awangarda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zadając sobie pytanie o przyszłość „żywej ruiny” pałacu Hatzfeldów, w której mieści się BWA Wrocław, wspólnie z historykami architektury i architektami zorganizowano seminaryjny warsztat, którego celem było zaproponowanie możliwych projektów modernizacji siedziby galerii Awangarda. Zespół projektowy Re-Formy w składzie: Mikołaj Smoleński, Karol Szpakowski i Kamil Miklaszewski, przez 3 miesiące pracował nad propozycją projektu dla instytucji. Teraz zaprezentują efekty ich pracy.

W galerii Awangarda, 30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się podsumowanie seminarium i prezentacja możliwych architektonicznych rozwiązań dla wyzwania, jakim jest obiekt zajmowany od 1975 roku przez BWA Wrocław. Po prezentacji szkiców projektowych odbędzie się dyskusja, w której wezmą udział: Agata Chmielowska (Miejski Konserwator Zabytków, UM Wrocław), Jerzy Kos (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego), Piotr Fokczyński (Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa, UM Wrocław), Daniel Gibski (Zastępca Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków), Michał Zawadzki (Maćków Pracownia Projektowa).

Spotkanie odbędzie się w ramach całorocznego programu edukacyjno-autorefleksyjnego galerii Awangarda – Restauracja, który skupia się głównie na doskonaleniu kontaktu z odwiedzającymi i innymi użytkownikami przestrzeni galerii oraz pogłębianiu samoświadomości instytucji.

Re-forma – prezentacja wizji restauracji galerii Awangarda
30 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Awangarda BWA Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR