Jak restaurować Awangardę?

Dzieje pałacu Hatzfeldów, siedziby galerii Awangarda, to fascynująca wrocławska historia, którą pisali wpływowi i wybitni mieszkańcy miasta: architekci, politycy, konserwatorzy, artyści i obywatele. W Roku Awangardy zorganizowano cykl spotkań Restauracja i seminarium młodych architektów Re-Forma. 30 czerwca odbędzie się podsumowanie seminarium.

Re-forma – prezentacja wizji restauracji galerii Awangarda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Re-forma – prezentacja wizji restauracji galerii Awangarda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zadając sobie pytanie o przyszłość „żywej ruiny” pałacu Hatzfeldów, w której mieści się BWA Wrocław, wspólnie z historykami architektury i architektami zorganizowano seminaryjny warsztat, którego celem było zaproponowanie możliwych projektów modernizacji siedziby galerii Awangarda. Zespół projektowy Re-Formy w składzie: Mikołaj Smoleński, Karol Szpakowski i Kamil Miklaszewski, przez 3 miesiące pracował nad propozycją projektu dla instytucji. Teraz zaprezentują efekty ich pracy.

W galerii Awangarda, 30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się podsumowanie seminarium i prezentacja możliwych architektonicznych rozwiązań dla wyzwania, jakim jest obiekt zajmowany od 1975 roku przez BWA Wrocław. Po prezentacji szkiców projektowych odbędzie się dyskusja, w której wezmą udział: Agata Chmielowska (Miejski Konserwator Zabytków, UM Wrocław), Jerzy Kos (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego), Piotr Fokczyński (Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa, UM Wrocław), Daniel Gibski (Zastępca Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków), Michał Zawadzki (Maćków Pracownia Projektowa).

Spotkanie odbędzie się w ramach całorocznego programu edukacyjno-autorefleksyjnego galerii Awangarda – Restauracja, który skupia się głównie na doskonaleniu kontaktu z odwiedzającymi i innymi użytkownikami przestrzeni galerii oraz pogłębianiu samoświadomości instytucji.

Re-forma – prezentacja wizji restauracji galerii Awangarda
30 czerwca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Awangarda BWA Wrocław

Dodaj komentarz