Pierwsze urodziny Pawilonu Czterech Kopuł

Z okazji pierwszych urodzin Pawilonu Czterech Kopuł zaplanowano szereg atrakcji, m.in. przejazd darmowym, zabytkowym tramwajem od placu Teatralnego do Pawilonu. Podczas podróży będzie można poznać historię tego miejsca, a w samym muzeum zobaczyć dzieła najwybitniejszych polskich artystów współczesnych i posłuchać krótkich opowieści na ich temat.

Widok wystawy w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu, fot. A. Podstawka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widok wystawy w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu, fot. A. Podstawka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pawilon Czterech Kopuł został zaprojektowany w 1912 r. przez Hansa Poelziga. W 2016 roku po wielu dekadach został przywrócony do pełnienia swych pierwotnych funkcji wystawienniczych. W zmodernizowanym budynku prezentowana jest jedna z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Beresia, Włodzimierza Borowskiego, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina, Tadeusza Kantora, Aliny Szapocznikow, Henryka Stażewskiego czy Jerzego Tchórzewskiego.

25 czerwca do Pawilonu Czterech Kopuł będzie można przyjechać zabytkowym tramwajem, który ruszy o godz. 11.30 z przystanku pl. Teatralny (Opera) i zatrzymując się po drodze na przystankach: Świdnicka, Galeria Dominikańska, Urząd Wojewódzki, Pl. Grunwaldzki, Hala Stulecia zabierze zwiedzających do Pawilonu Czterech Kopuł. Będzie kursował co godzinę tam i z powrotem między przystankiem Opera a Halą Stulecia. Ostatni przejazd spod Opery do Pawilonu ruszy o 16.30.

W Pawilonie Czterech Kopuł zwiedzających czeka wiele atrakcji, szczegóły na stronie internetowej muzeum. Obecnie w Pawilonie Czterech Kopuł można zobaczyć wystawę stałą Kolekcja sztuki polskiej II połowy XX i XXI w. oraz czasową Nowe horyzonty w nowych mediach. Zjawiska sztuki polskiej w latach 1945–1981.

Urodziny Pawilonu Czterech Kopuł
25 czerwca 2017 roku
Pawilon Czterech Kopuł we Wrocławiu

Dodaj komentarz