• 2017-06-24

Zobacz Krzesło Kowalskiego

Klasyczne krzesło Kowalskiego, które stanowiło część legendarnego zestawu Mebli Kowalskich, a które nigdy nie trafiło do produkcji, dziś ma już materialny kształt, który będzie można zobaczyć podczas wystawy w SH Studio zorganizowanej we współpracy z nowymodel.org.

Krzesło Kowalskiego na tle meblościanki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzesło Kowalskiego na tle meblościanki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klasyczne krzesło Kowalskiego, które od momentu jego zaprojektowania nie trafiło do produkcji, doczekało się wreszcie swojej fizycznej odsłony. Zostało wykonane z bukowego drewna: giętej sklejki oklejonej naturalnym kasztanowym fornirem. Projekt czerpiący z bogactwa polskiego wzornictwa i sztuki lat 60-tych jest znów aktualny ze względu na skalę wnętrz w jakich mieszkamy dziś w Europie. Wizja nowoczesności sprzed blisko sześćdziesięciu lat pozostaje aktualna we współczesnym wzornictwie. Krzesło Kowalskiego jest też symbolicznym przykładem na to, jak polskie wzornictwo staje się elementem budowania tożsamości narodowej.

SH Studio to pracownia architektury wnętrz założona przez parę designerów: Jana Szadkowskiego i Annę Henschke. Aranżują zarówno wnętrza prywatne, jak i przestrzenie komercyjne. Fascynuje ich różnorodność styli, gustów, potrzeb, i doświadczeń wnętrzarskich.

nowymodel.org to organizacja, która wdraża do produkcji wybrane projekty nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu. Przywracamy też do życia designerskie „perełki” z przeszłości, czyli meble zaprojektowane przez wybitnych twórców, które nigdy dotąd nie były produkowane lub zostały zapomniane, a dziś są klasykami wzornictwa.

Krzesło Kowalskiego
Od 22 do 29 czerwca 2017 roku
SH Studio w Warszawie

Dodaj komentarz