• 2017-06-24

Weź udział w filmie o powodzi z 1997 roku

W dniach od 27 czerwca do 3 lipca we Wrocławiu odbędą się zdjęcia do filmu Fala ’97 w reżyserii Tomasza Musiała. Bohaterami filmu będą tancerze Wrocławskiego Teatru Tańca oraz mieszkańcy Wrocławia, wolontariusze i statyści. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w produkcji.

„Fala ‘97”, reż. Tomasz Musiał (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fala ‘97”, reż. Tomasz Musiał (źródło: materiały prasowe organizatora)

Powódź sprzed 20. lat to wydarzenie, które mocno wpisało się w historię i tożsamośćWrocławia. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Powódź okazała się jednak czynnikiem, który połączył Mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w ratowanie Wrocławia przed zniszczeniem. Dzięki ich heroicznej postawie, udało się zminimalizować skutki tej tragedii. Zwyciężyła solidarność, odwaga, poświęcenie, poczucie więzi, wspólnota.

Fala ‘97 będzie filmem muzyczno-tanecznym z elementami fabularnymi, opartym na prawdziwych wydarzeniach. W filmie głównym bohaterem będzie Fala – tancerka, która będąc personifikacją fali powodziowej, jako ruch i taniec dramatyczny, „zalewać” będzie stopniowo miasto, napotykając na opór Wrocławian. Zdjęcia będą odbywać się na Nadbrzeżu Odry, Starym Mieście, Ostrowie Tumskim, Moście Pokoju, Moście Grunwaldzkim. Przewidziane są także ujęcia kręcone w samej Odrze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia, aby wzięli udział w nagraniach do filmu. Liczymy na obecność zarówno młodzieży, która w ten sposób mogłaby uhonorować postawę swoich rodziców, jak również wszystkich świadków tych dramatycznych wydarzeń – mówi Tomasz Musiał, reżyser Fali ‘97.

Zdjęcia do filmu Fala ’97 Tomasza Musiała
Od 27 czerwca do 3 lipca 2017 roku
Wrocław

Dodaj komentarz