• 2017-06-23

Zbliża się Miesiąc Spotkań Autorskich

Już od 2011 roku Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu współorganizuje razem z partnerami z Czech, Słowacji i Ukrainy międzynarodowy festiwal literacki: Miesiąc Spotkań Autorskich. Festiwal na stałe wpisał się w letnie kalendarium kulturalne Wrocławia i trudno wyobrazić sobie lipiec bez Miesiąca Spotkań Autorskich. Jak co roku, będzie to bardzo intensywny literacko okres w ciągu 31 dni odbędą się spotkania z 62 autorami z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz Gruzji.

Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku gościem honorowym MSA jest Gruzja, więcej uwagi poświęcone będzie całej Europie Wschodniej. Wśród gości znajdą się między innymi tacy znawcy regionu jak: Maciej Jastrzębski, Paweł Smoleński, Wojciech Górecki czy przedstawicielka młodszej szkoły dziennikarstwa, Kaja Puto. Ponadto szereg uznanych pisarzy i poetów z Europy Środkowo-Wschodniej: Mariusz Szczygieł (PL), Vladimír Balla (SK), Arnošt Goldflam (CZ), Tania Malarczuk (UA), Jakobe Mansztajn (PL), Zośka Papużanka (PL), Marek Šindelka (CZ), Ziemowit Szczerek (PL), Elżbieta Cherezińska (PL), Natalia Fiedorczuk-Cieślak (PL), Petr Hruška (CZ) i aż 31 znakomitych twórców literatury gruzińskiej. Tegoroczna edycja festiwalu to rzadka sposobność dla wszystkich miłośników Kaukazu, by poznać dogłębnie kulturę pięknego kraju na pograniczu Europy i Azji.

Oficjalne otwarcie Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu odbędzie się 2 lipca. Festiwal będzie zainaugurowany spotkaniem z mistrzem reportażu specjalizującym się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej – Wojciechem Jagielskim. Tego samego dnia wystąpi pierwszy gość z Gruzji: Dato Turashvili – wybitny pisarz i dramaturg, tłumaczony na 7 języków autor ponad 16 książek. W polskim przekładzie Justyny Jakubowskiej goście usłyszą fragment powieści Pokolenie dżinsów.

Miesiąc Spotkań Autorskich
Od 2 lipca do 1 sierpnia 2017 roku
Oficjalne otwarcie: 2 lipca, godz. 19.00
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Dodaj komentarz