• 2017-06-23

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF

Podczas tegorocznego 9. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF zostanie pokazanych łącznie 30 spektakli z 11 krajów. Przegląd rozpocznie się już 30 czerwca przedstawieniem projekt zero: Witzelsucht w Teatrze Collegium Nobilium i potrwa do 6 lipca, a artyści zagoszczą również na scenach Teatru Ateneum i Teatru Syrena.

9. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF (źródło: materiały prasowe organizatora)

9. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na program ITSelF, oprócz biorących udział w konkursie przedstawień dyplomowych zaproszonych przez nas szkół teatralnych z całego świata, składają się liczne imprezy towarzyszące, w tym pokazy spektakli pozakonkursowych, konferencja naukowa oraz warsztaty teatralne. Spektakle konkursowe będą prezentowane z napisami w języku polskim i angielskim.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest rektor Akademii Teatralnej – Wojciech Malajkat, a w jury konkursowym zasiądą: Sarah Hickler, Patrick Spottiswoode, Allan Starski i Danuta Stenka.

Głównym celem Festiwalu jest promocja kultury teatralnej i młodych scenicznych talentów, wymiana doświadczeń, zbliżenie kultur, a także zaprezentowanie Polski jako kraju wspierającego rozwój różnych form teatralnych.

Szczegółowy program Festiwalu można znaleźć na stronach organizatora.

9. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF
Od 30 czerwca do 6 lipca 2017 roku
Teatr Collegium Nobilium, Teatr Ateneum, Teatr Syrena
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Dodaj komentarz