Poszerzony kadr Patrycji Lisnikowskiej

Do 30 czerwca w CSW Kronice w Bytomiu można oglądać wystawę Poszerzony kadr Patrycji Lisnikowskiej. Wystawa była współtworzona z młodzieżą ze świętochłowickiego gimnazjum.

Patrycja Lisnikowska i Bajt.le z Lipin. Pocztówka z Lipin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patrycja Lisnikowska i Bajt.le z Lipin. Pocztówka z Lipin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poszerzony kadr jest otwartym i wielowątkowym projektem dyplomowym Patrycji Lisnikowskiej, tworzonym przy współpracy z młodzieżą ze świętochłowickiego gimnazjum nr 3 w dzielnicy Lipiny. Kilkumiesięczna praca o charakterze partycypacyjnym, miała na celu przedstawienie dzielnicy poprzez prace artystyczne uczestników koła filmowego Oskar. Projekt bazuje na relacjach międzyludzkich, porusza problemy społeczne, angażuje twórców i odbiorców. Jest świadectwem tego, że kreatywne myślenie poprzez sztukę poszerza horyzonty, staje się narzędziem i wytwarza nowe perspektywy.

Patrycja Lisnikowska jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach, a obecnie studentką piątego roku Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy dyplom w pracowni interpretacji literatury u dr hab. Prof. ASP Grzegorza Hańderka.

Patrycja Lisnikowska. Poszerzony kadr
Od 19 do 30 czerwca 2017
CSW Kronika w Bytomiu

Dodaj komentarz