Otto Star, artysta XXI wieku?

Galeria Sztuki Współczesnej FWD: oraz czytelnia książek artystycznych Ostrøv zapraszają na pierwszą w Polsce monograficzną wystawę Otto Starra, artysty XXI wieku.

Otto Starr (źródło: materiały prasowe organizatora)

Otto Starr (źródło: materiały prasowe organizatora)

Otto Starr urodził się w 1978 roku w Warszawie; polski artysta, fotograf, performer i twórca instalacji, na stałe mieszkający w USA. Po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Pięknych, wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie m. in. w Londynie, Zurychu, Warszawie, Nowym Jorku, Tokio, Monachium i Oslo. Największy rozgłos przyniosły mu ekspozycje What is Art? w Nowym Jorku oraz The Triumph of Art w Londynie.

W roku 2006 zajął pierwsze miejsce na liście 100 najważniejszych młodych artystów świata magazynu sztuki współczesnej „Important Art Magazine”. W 2008, w domu aukcyjnym w Londynie, Tryptyk Otto Starra osiągnął rekordową cenę 465 tys. dolarów. Podczas pierwszych lat pobytu w Stanach oprócz malarstwa, rysunku i instalacji rzeźbiarskich zaczął zajmować się również reżyserią i fotografią. Jako reżyser filmu fabularnego zadebiutował westernem z udziałem znanych aktorów.

Z inicjatywami FWD: oraz Ostrøv związany jest od początku ich istnienia, mentorując i kibicując kolejnym projektom. Na ekspozycji odbywającej się w obu miejscach, premierowo zaprezentuje specjalnie przygotowany materiał wideo.

Otto Starr. Wystawa monograficzna
Od 21 czerwca do 20 lipca 2017 roku
Galeria FWD: w Poznaniu

Dodaj komentarz