• 2017-06-22

Making Places – wystawa o projektowaniu Sheng-Yuan Huanga

Making Places. Fieldoffice Architects Sheng-Yuan Huang to wystawa prezentująca twórczość architekta i założonej przez niego pracowni. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Las Diu Diu Dang (źródło: materiały prasowe organizatora)

Las Diu Diu Dang (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sheng-Yuan Huang urodził się w 1963 roku i dorastał w Tajpej. Studiował architekturę na Uniwersytecie Tunghai na Tajwanie, a następnie na Uniwersytecie Yale w Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu studiów pracował w pracowni Erica Owena Mossa i wykładał na uniwersytecie stanowym Karoliny Północnej.

Sheng-Yuan Huang opisuje dorobek pracowni, porównując go do wiązek przewodzących w organizmach roślin. Łączą się one w system, którego podstawową funkcją jest dostarczanie roślinie wody, soli mineralnych i substancji odżywczych, a także podtrzymywanie jej struktury. Oparty na tej idei „plan wiązek przewodzących” tworzonych przez Fieldoffice Architects w Yilan nie ma z góry określonej formy. Polega na stopniowym budowaniu infrastruktury miasta i jednocześnie proponuje strategię jego zrównoważonego rozwoju.

Więcej o wystawie Making Places. Fieldoffice Architects Sheng-Yuan Huang w serwisie Wydarzenia O.pl.

Making Places. Fieldoffice Architects Sheng-Yuan Huang
Od 22 czerwca do 27 sierpnia 2017 roku
22 czerwca o godzinie 18.00
Kuratorzy: Juhani Pallasmaa i Chun-Hsiung Wang
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz