• 2017-06-22

Ogłoszono honorowych laureatów kołobrzeskich nagród filmowych

6. Kołobrzeski Festiwal Filmowy rozpocznie się już 5 lipca. Laureatami Ikony Polskiego Kina są Magdalena Zawadzka i Piotr Fronczewski. Latarnik – wręczany Reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy – przyznany został Januszowi Majewskiemu.

6. Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival” (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Suspense Film Festival” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie Festiwalu wyjątkową sekcję stanowić będą filmy zakwalifikowane do dwóch międzynarodowych konkursów filmowych – Suspense Film Competition i Eye on Films Competition. W konkursie na najlepszy europejski film sensacyjny – Suspense Film Competition - wezmą udział produkcje z różnych europejskich krajów, m.in. z Norwegii, Słowacji, Belgii, Austrii, Włoch, Węgier i Hiszpanii. Polskim reprezentantem jest film Amok w reżyserii Kasi Adamik – emocjonujący thriller psychologiczny, w którym przeplatają się miłość, zdrada i niepohamowana żądza, oparty na prawdziwej historii. Zwycięzcę, który nagrodzony zostanie statuetką Golden Seahorse, wybierze międzynarodowe jury.

W tym roku odbędzie się ponownie, organizowany wspólnie z francuską firmą Wide Management, konkurs na najlepszy pełnometrażowy debiut sensacyjny. O nagrodę Green Seahorse w konkursie Eye on Films powalczą filmy reżyserów z Holandii, Hiszpanii, Francji i Polski, a główne wyróżnienie w postaci postprodukcji następnego filmu laureata ufundowało Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Na młodych twórców filmowych czeka także kolejna edycja konkursu dla – First Shot. Zadaniem konkursowym jest realizacja autorskiego, krótkiego (do 30 minut) filmu fabularnego. Wśród nadesłanych realizacji, organizatorzy Festiwalu wyselekcjonują 10 filmów fabularnych, które zaprezentowane zostaną na Festiwalu w Kołobrzegu.

6. Kołobrzeski Festiwal Filmowy Suspense Film Festival
Od 5 do 9 lipca 2017 roku
Kołobrzeg

Dodaj komentarz