Czas na Alicję w krainie czarów

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza od 22 czerwca na wystawę ilustracji Alicja w krainie czarów. Czas na herbatę.

Natalie Pudalov, „It's always Tea-Time” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalie Pudalov, „It's always Tea-Time” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kuratorką wystawy inspirowanej Alicją w Kranie Czarów jest Viive Noor, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Tallinie, znana i ceniona ilustratorka książek, członkini zarządu Estońskiego Związku Grafiki Projektowej. Artystka jest związana z Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci, jest także organizatorką i kuratorką Tallińskiego Triennale Ilustracji.

Artyści z wielu krajów na zaproszenie kuratorki przygotowali swoje plastyczne wersje przygód Alicji. Po raz pierwszy pokazano je we wrześniu 2015 roku w Estońskim Centrum Literatury Dziecięcej w Tallinie pod tytułem It’s Always Tea-Time. Możemy oglądać blisko 100 prac 72 współczesnych ilustratorów pochodzących z 19 państw. Wśród prezentowanych prac znajdą się m.in. portrety Alicji, Królowej Kier, Szalonego Kapelusznika, Szaraka Susła, Kota bez Uśmiechu czy Uśmiechu bez Kota, liczne wersje zwariowanego podwieczorku, plastyczne wizje upływu czasu, a nawet wielkiego spadania Alicji w króliczej norze i studni, rozpoczynającego przygody dziewczynki.

Leyla Safa, „It's always Tea-Time” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Leyla Safa, „It's always Tea-Time” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorem wystawy w Polsce jest Ambasada Estonii w Warszawie

Alicja w krainie czarów. Czas na herbatę
Kuratorka: Viive Noor
Od 22 czerwca 13 sierpnia 2017 roku
Otwarcie wystawy: 22 czerwca 2017 roku, godz. 17.00
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Dodaj komentarz