Jubileuszowa edycja Festiwalu Wysokich Temperatur

Przed nami 10. jubileuszowa edycja wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur, który od 2007 roku z powodzeniem organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W tym roku Festiwal odbędzie się pod hasłem W ogniu sztuki i odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca na terenie ASP przy ul. Traugutta.

Festiwal Wysokich Temperatur (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Wysokich Temperatur (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niewątpliwie wrocławski Festiwal Wysokich Temperatur jest wydarzeniem, na który wrocławianie czekają cały rok. Być może dlatego, że jest to jedyna tego typu, otwarta impreza w Polsce, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się własną wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”.

Podczas tegorocznej, wyjątkowej edycji, która odbywa się pod hasłem W ogniu sztuki, będzie można uczestniczyć w licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach, w ramach których zaprezentuje się liczna grupa polskich twórców, jak i najwybitniejsi artyści z całego świata, tacy jak: David Lobdell, Andy Griffiths, Wayne E. Potratz, Jiri Pacinek, Agah Baris Can Aksakal czy Mohamed Elabd Ali Khalil.

Festiwal ten łączy w sobie trzy interesujące dziedziny sztuki, czyli ceramikę, szkło i metal. Wszystkie te dziedziny potrzebują do powstania ognia –  mówi Michał Staszczak, kurator sekcji metal, główny organizator Festiwalu – cały Festiwal podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich jest mocno artystyczna, gdzie zapraszamy do udziału wybitnych twórców z całego świata, druga zaś prezentuje typ warsztatowo-pokazowy, w którym aktywnie uczestniczy nasza widownia. Także każdy może przyjść i spróbować stworzyć swoje pierwsze dzieło przy udziale wysokiej temperatury.

Solidny trzon Festiwalu to od lat uwielbiane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych nietypowe warsztaty, w których udział może wziąć niemalże każdy.  Dla gości Festiwalu przygotowane zostały również pokazy audiowizualne, wystawy, konferencja naukowa oraz zabawy dla całych rodzin. Dokładny program znajduje się na stronie organizatora.

Festiwal Wysokich Temperatur, fot. G. Kujda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Wysokich Temperatur, fot. G. Kujda (źródło: materiały prasowe organizatora)

X Festiwal Wysokich Temperatur. W ogniu sztuki
Od 23 do 25 czerwca 2017 roku
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Dodaj komentarz