• 2017-06-21

Zbliża się Kamerlane Lato

Zbliżają się 10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato w Radomiu. Właśnie ogłoszono program trzech sekcji konkursowych, łącznie Festiwal zaprezentuje 43 filmy krótkometrażowe.

„Najpiękniejsze fajerwerki ever” fot. Studio Munka SFP (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Najpiękniejsze fajerwerki ever” fot. Studio Munka SFP (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato ogłosiły program trzech sekcji konkursowych. W Konkursie Głównym, prezentującym filmy zrealizowane przy wsparciu instytucjonalnym, zostaną pokazane 22 filmy. Z kolei Konkurs Filmów Niezależnych – powstających poza tradycyjnym systemem produkcji filmowej i telewizyjnej to 10 obrazów. W Konkursie Filmów Odrzutowych Hyde Park – czyli sekcji poświęconej prezentacji krótkich form filmowych niemieszczących się w typowej klasyfikacji gatunkowej zostanie pokazanych 11 filmów.

Konkurs Główny ukazuje oryginalność młodego polskiego kina. To filmy z pazurem, doskonale wyreżyserowane, zagrane. Młodzi reżyserzy nie boją się podejmowania trudnych tematów, ale jednocześnie robią w to w sposób atrakcyjny dla widza. Jak zwykle silny nurt naszego Konkursu stanowią animacje. Znakomite filmy reżyserów ze Szkoły Filmowej w Łodzi, z ASP z Krakowa i od niezależnych producentów zapadają w pamięć perfekcją wykonania i oryginalną kreską – podkreśla Anna Wróblewska, dyrektor festiwalu.

Jak co roku, filmy które zostaną zaprezentowane w Hyde Parku charakteryzują się dużą różnorodnością – w konkursie zaprezentujemy zarówno animacje, teledyski, jak i krótkie formy fabularne. Gatunkowo tegoroczny konkurs przebiegnie pod znakiem komedii i groteskowego horroru. W tym roku Hyde Park zwiastuje ciekawą rywalizację: w konkursie znalazły się filmy laureatów poprzednich edycji konkursu – Piotra Matwiejczyka i Aleksandry Białkowskiej –mówi Michał Grosiak, zastępca dyrektor festiwalu.

10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato
Od 2 do 8 lipca 2017 roku
Radom

Dodaj komentarz