Jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

Jak znaleźć fotografa ślubnego, który wykona zdjęcia zgodne z naszymi oczekiwaniami? O co zapytać i na co zwracać uwagę?

Fotografia ślubna (źródło: materiały prasowe)

Fotografia ślubna (źródło: materiały prasowe)

Ślub oraz wesele to wydarzenia, które pragniemy pamiętać przez długie lata. I choć wspomnienia tych momentów z pewnością same w sobie stanowią jedną z najlepszych pamiątek, to jednak zawsze warto zdecydować się na namacalne utrwalenie wspomnianych chwil. W jakiej formie? No cóż, obecne możliwości technologiczne dają nam wiele opcji, niemniej jednak ciężko wyobrazić sobie ślub pozbawiony obecności fotografa. Pozostaje tylko jedno pytanie; jak znaleźć odpowiednią osobę?

Gdzie szukać fotografa?

Masz znajomych, którzy od niedawna mogą cieszyć się widokiem złotych obrączek? A może ktoś z rodziny brał w ostatnim czasie ślub? Jeśli tak, to w pierwszej kolejności skontaktuj się ze wspomnianymi nowożeńcami i poproś o opinię dotyczącą fotografa, z którym współpracowali. Naturalnie warto również obejrzeć stworzone przez niego zdjęcia.

Inną, nie mniej skuteczną drogą umożliwiającą znalezienie odpowiedniego fotografa, są portale ślubne. Co więcej, niektóre z nich umożliwiają zapoznanie się z ofertami różnych firm działających na terenie wskazanego przez nas miasta. Przykładem takiego portalu jest chociażby www.Wedding.pl https://wedding.pl/fotograf-slubny/warszawa

Nie tylko ostrość czy kadr

Zawód fotografa to zajęcie o charakterze artystycznym. Nie bez przyczyny zwykło się mówić, że na wykonanych zdjęciach możemy oglądać nie tylko uchwyconą postać czy obiekt, ale wręcz ułamek duszy osoby, która je zrobiła. I choć wspomniane powiedzenie ma w sobie sporą dozę poezji, to jednak prawdą jest, iż zdjęcia posiadają swój styl. W związku z powyższym decydujmy się na współpracę z osobami, których prace idealnie trafiają w nasze poczucie smaku. To niezwykle ważne, gdyż w innym przypadku nawet najlepsze – z technicznego punktu widzenia – prace, nie będą w stanie spełnić naszych oczekiwań.

Rozmowa w cztery oczy

Po obejrzeniu prac danego fotografa oraz poznaniu opinii klientów korzystających z jego usług, warto umówić się na spotkanie twarzą w twarz. O co zapytać na wspomnianym spotkaniu? Przede wszystkim należy omówić swoją wizję zdjęć i zarazem zapytać czy dana osoba będzie w stanie wykonać dla nas tego rodzaju prace. W końcu nie każdy fotograf realizuje reportaże ślubne czy też wykonuje zdjęcia w plenerze. Poza tym koniecznie dopytajmy o cenę usługi oraz jej zakres. Może się bowiem zdarzyć, że dana kwota nie uwzględnia retuszu zdjęć. A przecież nikt z nas nie chce, aby zdjęcia ślubne – zamiast cieszyć oko – wywoływały na twarzy jedynie… grymas niezadowolenia.

Dodaj komentarz