Spotkanie z ukraińskim artystą Oleksijem Tovpyhą

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na spotkanie z ukraińskim artystą Oleksijem Tovpyhą, który obecnie przebywa na rezydencji w Galerii. Podczas spotkania artysta zaprezentuje swój dorobek oraz opowie o doświadczeniach związanych z pobytem rezydencyjnym w Białymstoku.

Oleksii Tovpyha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oleksii Tovpyha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oleksii Tovpyha – artysta sztuk wizualnych i matematyk urodzony w Charkowie (Ukraina). W swoich instalacjach i pracach fotograficznych bada wątki emocjonalne, psychologiczne i osobiste, takie jak: wstyd, strach, wspomnienia dawnej miłości oraz problemy historyczne i kulturowe. Interesują go media cyfrowe i ich wpływ na zachowanie ludzi oraz tworzone przez nich relacje. Chętnie obserwuje wszelkie interakcje oraz inne rodzaje percepcji niż wizualna.

W 2014–2015 studiował fotografię konceptualną w PhotoCult w Kijowie (grupa Romany Pyatkovki). W 2016 studiował w artystyczno-naukowej szkole w Charkowie (organizowanej przez Janinę Prudenko i New Art School). W latach 2015-2016 Oleksii wziął udział w wystawach w Ukrainie i Rosji. Jest zwycięzcą NonStopMedia VIII (konkursu dla młodych artystów, Charków, 2016).

Spotkanie autorskie z Oleksijem Tovpyhą. Rezydencja artystyczna
20 czerwca 2017 roku, godz. 14.00
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz