• 2017-06-20

Filmowe biuro podróży

25 czerwca rusza wakacyjny cykl filmowy, dzięki któremu wrocławski klub Proza w każdą niedzielę zamieni się w salę kinową. Pierwszym przystankiem w filmowej podróży będą Włochy.

„Filmowe biuro podróży” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Filmowe biuro podróży” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Filmowe biuro podróży” to hasło przewodnie wakacyjnego Kina w Prozie organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury. Latem, dzięki wyświetlanym filmom, widzowie co tydzień przeniosą się do innego kraju, a ich przewodnikami będą wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli poświęcone mu filmy. Podczas dziesięciu niedzielnych wieczorów będzie można zobaczyć dzieła dwudziestu reżyserów i dzięki temu poznać różne spojrzenia na dany kraj, jego kulturę, ludzi i krajobrazy. Same tytuły filmów do końca pozostaną niespodzianką. Filmy w Prozie będą reprezentowały kinematografię na wysokim poziomie, docenioną przez krytyków. Można liczyć na produkcje kultowe, perły klasyki, jak również rzadko wyświetlane współczesne produkcje, a nawet na nowości.

Pierwszym przystankiem w filmowej podróży będą Włochy. 25 czerwca odbędą się pokazy dwóch filmów: Wielkiego Piękna w reżyserii Paolo Sorrentino (rozpoczęcie o godz. 18.00) i Dolce Vita w reżyserii Federico Fellinirgo (rozpoczęcie o godz. 20.00). Można przyjść na jeden z nich lub od razu zająć sobie wygodne miejsce na cały wieczór.

Kino w Prozie ma przyjazny charakter – odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar, a część miejsc siedzących zostanie zamieniona na leżaki i poduszki. Zamiast popcornu będzie można skosztować smacznych przekąsek związanych tematycznie z krajem, do którego wybierzemy się wraz z Filmowym biurem podróży. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

Kino w Prozie: Filmowe biuro podróży
Od 25 czerwca do 27 sierpnia 2017 roku
Klub Proza we Wrocławiu

Dodaj komentarz