• 2017-06-20

Filmowe biuro podróży

25 czerwca rusza wakacyjny cykl filmowy, dzięki któremu wrocławski klub Proza w każdą niedzielę zamieni się w salę kinową. Pierwszym przystankiem w filmowej podróży będą Włochy.

„Filmowe biuro podróży” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Filmowe biuro podróży” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Filmowe biuro podróży” to hasło przewodnie wakacyjnego Kina w Prozie organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury. Latem, dzięki wyświetlanym filmom, widzowie co tydzień przeniosą się do innego kraju, a ich przewodnikami będą wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli poświęcone mu filmy. Podczas dziesięciu niedzielnych wieczorów będzie można zobaczyć dzieła dwudziestu reżyserów i dzięki temu poznać różne spojrzenia na dany kraj, jego kulturę, ludzi i krajobrazy. Same tytuły filmów do końca pozostaną niespodzianką. Filmy w Prozie będą reprezentowały kinematografię na wysokim poziomie, docenioną przez krytyków. Można liczyć na produkcje kultowe, perły klasyki, jak również rzadko wyświetlane współczesne produkcje, a nawet na nowości.

Pierwszym przystankiem w filmowej podróży będą Włochy. 25 czerwca odbędą się pokazy dwóch filmów: Wielkiego Piękna w reżyserii Paolo Sorrentino (rozpoczęcie o godz. 18.00) i Dolce Vita w reżyserii Federico Fellinirgo (rozpoczęcie o godz. 20.00). Można przyjść na jeden z nich lub od razu zająć sobie wygodne miejsce na cały wieczór.

Kino w Prozie ma przyjazny charakter – odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar, a część miejsc siedzących zostanie zamieniona na leżaki i poduszki. Zamiast popcornu będzie można skosztować smacznych przekąsek związanych tematycznie z krajem, do którego wybierzemy się wraz z Filmowym biurem podróży. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

Kino w Prozie: Filmowe biuro podróży
Od 25 czerwca do 27 sierpnia 2017 roku
Klub Proza we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR