• 2017-06-20

Nadchodzi 9. Noc z Designem

22 czerwca we Wrocławiu odbędzie się 9. Edycja Nocy z Designem. Tegoroczne hasło: #Zwolnij zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia.

„Splecione” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Splecione” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku na Nocy z Designem będzie 20 wystawców, 14 ekspozycji, 9 warsztatów w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu. Dorota Koziara – gość specjalny 9. Nocy z Designem – przedstawi kolekcję stolików Pelagie dla Comforty , kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar dla Noti, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Wind of Salento – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior.

Podczas 9. Nocy z Designem nie zabraknie regionalnych pereł. Manufaktura Bolesławiec przedstawi kolekcję Water Line, a Huta Julia zaprezentuje kryształowe klejnoty z kolekcji Polski Stół i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również prace studentów i wykładowców z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród bohaterów wieczoru także Marki Dolnośląskie.

Ciekawie zapowiada się wystawa Splątane Agnieszki Bar, po raz pierwszy prezentowana w Polsce, która łączy technikę szkła dmuchanego z plecionkarstwem. Na uczestników czekają ponadto inne, zmysłowe doznania – recital muzyki filmowej w wykonaniu fenomenalnego Przemka Winnickiego, stypendysty Fundacji Piotra Klera, który zachwycił wrocławską publiczność podczas ubiegłorocznej Nocy z Designem, a także niezwykłe fotografie Agi Gonczarek.

9. Noc z Designem
22 czerwca 2017 roku
Wrocław

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR