Premiera książki Janowska

19 czerwca odbędzie się warszawska premiera nowego tomu wierszy Michała Zabłockiego pod tytułem Janowska poświęconego w całości matce autora, Alinie Janowskiej – znanej aktorce telewizyjnej, filmowej i teatralnej, łączniczce w Powstaniu Warszawskim, aktorce-legendzie i kobiecie-autorytetowi, obchodzącej w tym roku swoje 94. urodziny. Gwiazda od czterech lat cierpi na chorobę Alzheimera i nie opuszcza domu.

Michał Zabłocki, „Janowska”, autorka plakatu: A. Dębicka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Zabłocki, „Janowska”, autorka plakatu: A. Dębicka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas spotkania wiersze przeczyta Bartłomiej Topa, a rozmowę z autorem poprowadzi Tomasz Brzozowski. W wydarzeniu wezmą udział również Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, śpiewając piosenki do wierszy zaczerpniętych z nowego tomu.

Nowe wydawnictwo to książka biograficzna i poetycka zarazem. Ta nietypowa formuła zainteresować może amatorów obu gatunków literackich. Opowiada o życiu aktorki w zdrowiu i w chorobie.

Michał Zabłocki – poeta i autor tekstów piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Agnieszki Chrzanowskiej i wielu innych artystów, znany jest także z wielu multimedialnych inicjatyw poetyckich. Od 1998 roku mieszka w Krakowie.

Michał Zabłocki, Janowska
Premiera: 19 czerwca, godz. 19.00
Kalinowe Serce w Warszawie

Dodaj komentarz