• 2017-06-16

Psoty pod wodą

Jak długo schodzi się łodzią podwodną na dno oceanu? Czy Twoje dziecko chciałoby spotkać syrenkę morską albo Piętaszka? 17 czerwca jedna z hal na terenie Soho Factory zamieni się w podwodny świat, a to wszystko za sprawą wydarzenia Psoty pod wodą. Mali podróżnicy pod okiem animatorów i artystów warszawskich teatrów będą mieli okazję zejść na samo dno oceanu i przeżyć niesamowite przygody podczas poszukiwania zaginionego skarbu.

„Psoty pod wodą” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Psoty pod wodą” (źródło: materiały prasowe organizatora)

To już drugie – po wystawie Architektura w ruchu wydarzenie w ramach projektu POP-UP Muzeum dla dzieci. Już sam początek akcji Psoty pod wodą wygląda bardzo obiecująco. Dzieci wejdą do pomieszczenia, gdzie zobaczą przed sobą czystą, błękitną, połyskującą taflę wody. Dostaną maski do nurkowania, założą płetwy i zaczną przemierzać ocean… Zobaczą też podwodne stworzenia i bezbrzeżną taflę wody po wynurzeniu się na jej powierzchnię. W kolejnym zaś punkcie przejdą do drugiej przestrzeni, gdzie będą miały szansę wejść do prawdziwej łodzi podwodnej i zejść na dno oceanu.

Co wydarzy się w kolejnych pięciu instalacjach? Tego można dowiedzieć się podczas samego wydarzenia, które przygotowują artyści: Antoni Ferency, Bartosz Mazur, Grupa Supermarket, Anna Smolar i scenografowie Matylda Sajewska oraz Anna Kaczkowska, a muzykę przygotuje Macio Moretti. Wśród aktorów znajdą się m.in. Monika Dryl, Sean Palmer, Sonia Roszczuk, Michał Opaliński, Jaśmina Polak i Diana Zamojska.

Psoty to autorski projekt Stowarzyszenia Artanimacje, w ramach którego najważniejsza jest nieskrępowana zabawa dziecka, pobudzanie wyobraźni i twórcze działanie. W ramach projektu prowokujemy sytuacje, w których dzieci naturalnie wchodzą w improwizacje z czekającymi na miejscu artystami, aktorami, animatorami. Dzieci stają się współtwórcami odbywających się na miejscu zdarzeń. Psoty dają szansę przejść dzieciom twórczy spacer pełen nieoczekiwanych przeżyć. Poprzez twórczą zabawę dzieci rozwijają wyobraźnie, zmysł dźwięku, nabierają odwagi i pewności siebie. Staramy się oferować dzieciom tylko taką zabawę, jaką sami wspominamy lub o jakiej marzymy dla naszych własnych pociech – mówi Marta Wójcicka, autorka i kuratorka POP-UP muzeum dla dzieci

Psoty pod wodą
17 czerwca 2017 roku
Soho Factory w Warszawie

Dodaj komentarz