Łukasz Rusznica z nagrodą Griffin Art Space 2017!

Jury konkursu Griffin Art Space nagrodziło Łukasza Rusznicę za wyrazisty i intrygujący język wizualny, piękne obrazy i wykreowanie wciągającego świata znajdującego się – jak podkreśla sam autor – gdzieś pomiędzy fikcją i rzeczywistością.

Łukasz Rusznica (źródło: dzięki przyjemności artysty)

Łukasz Rusznica (źródło: dzięki przyjemności artysty)

Nagroda Griffin Art Space przyznawana jest autorowi najlepszego autorskiego portfolio zaprezentowanego podczas rokrocznego Przeglądu Portfolio w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu wskazało międznarodowe jury złożone z reprezentantów Fundacji Griffin Art Space, Fundacji Sztuk Wizualnych oraz recenzentów Przeglądu Portfolio.

Łukasz Rusznica – fotograf. Od ukończenia studiów na wydziale kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, jego prace były wystawiane w wielu galeriach w Polsce i za granicą. Autor książek fotograficznych Smog, Near, Infra, Toskana i zaprojektowanej przez Thomasa Schostocka – Najważniejszego i tak Wam nie powiem. Laureat sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2012 roku, oraz NAGRODY WARTO 2015. W 2016 roku został zaproszony do projektu European Eyes on Japan i wyjechał do Japonii na rezydencję artystyczną. Obecnie jest kuratorem w galerii fotograficznej Miejsce przy Miejscu należącej do Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu a także członkiem rady programowej TIFF Festival.

Więcej o twórczości Łukasza Rusznicy można przeczytać w rozmowie z fotografem Fotografowanie to reagowanie na rzeczywistość opublikowanej na stronie Magazyn.o.pl.

Nagroda Griffin Art Space 2017: Łukasz Rusznica
5 czerwca 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz