Pałac Reporterów na Placu Defilad

Mariusz Szczygieł, najważniejsze wydawnictwa i najlepsi autorzy reportażu w jednym miejscu – na warszawskim Placu Defilad. 18 czerwca o godz. 12.00 rozpoczną się wydarzenia w ramach Pałacu Reporterów – targi, podpisywanie książek, rozmowy z autorami, a na koniec wystąpi Teatr Improwizowany Klancyk i Prawda Muzyczna.

Pałac Reporterów – plakat (źródło: materiały prasowe)

Pałac Reporterów – plakat (źródło: materiały prasowe)

Program wydarzeń:

  • 12.00–20.00 Targi książek. Zaprezentują się m.in. wydawnictwa: Czarne, Agora, Wielka Litera, Dowody Na Istnienie, Znak, Prószyński, Karakter, Krytyka Polityczna
  • 16.00–19.30 Wywiady Mariusza Szczygła z autorami i autorkami: Filipem Springerem, Katarzyną Tubylewicz, Mirosławem Wlekłym, Tomaszem Kwaśniewskim, Andrzejem Nowakiem-Arczewskim, Ewą Winnicką, Cezarym Łazarewiczem, Kamilem Bałukiem, Pawłem Pieniążkiem
  • 20.00–20.45 Klancyk z serii NON-FICTION
    NON-FICTION to cykl spektakli, w których Klancyk konfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen służą nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Winnicka czy Mirosław Wlekły. Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności. Można je oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.
  • 21.30–22.30 Mariusz Szczygieł i Res Factum Projekt: koncert Prawda muzycznie
    Res Factum – idea słowno-muzycznego spotkania sztuk, inspirowana średniowieczną techniką kompozytorską, w której głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych. Tekst czytany na żywo przez autora, Mariusza Szczygla, jest inspiracją do interpretacji muzycznej realizowanej również na żywo przez muzyków. Res Factum narodziło się w 2014 roku; zostało zrealizowanych kilkanaście koncertów. Interpretowane były m.in. książki Papusza Angeliki Kuźniak, Jutro narysujemy śmierć Wojciecha Tochmana, Encyklopedia psychodelii Kamila Sipowicza.

Pałac Reporterów
18 czerwca 2017 roku, godz. 12.00–22.30
Plac Defilad w Warszawie

Dodaj komentarz